MŚ U-20 w Polsce. PZPN wybrał miasta gospodarzy! A to nie koniec

Łódź, Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Lubin, Tychy. Mecz otwarcia i finał na stadionie Widzewa w Łodzi. Polski Związek Piłki Nożnej odkrył pierwsze karty przed MŚ U-20, które w 2019 roku odbędą się w Polsce. Selekcjonerem Polaków będzie Jacek Magiera.

Polska będzie piątym krajem w Europie, który zorganizuje mistrzostwa świata FIFA U-20. – Mamy piękne stadiony. Możemy być z nich dumni powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Chwilę później zdradził pierwsze szczegóły dotyczące organizacji turnieju.

- Co zdecydowało o przyznaniu Polsce imprezy? Złożyliśmy perfekcyjną aplikację. Ważyła 17 kilogramów i nie miała żadnych wad. FIFA to doceniła. Pomogło nam również stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej, a wielką rolę w przyznaniu turnieju odegrał Zbigniew Boniek – zaznaczył Sawicki.

Gdzie zostaną rozegrane mecze? Wybranych zostało sześć miast: Łódź, Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Lubin, Tychy. Docelowo mecze mają być rozgrywane na 12 stadionach. Lokalizacja pozostałych sześciu stadionów nie jest jeszcze znana. Na pytanie jednego z dziennikarzy, który ze stadionów może być wsparciem dla Lublina, Zbigniew Boniek odpowiedział następująco. - Kielce, Łęczna? Powinien pan zjeść dobrą kolację w Puławach - rzucił z uśmiechem prezes PZPN.

- Jesteśmy w komfortowej sytuacji. Mamy piękne i nowoczesne stadiony. Chcemy, żeby ten turniej dotarł do jak największej liczby kibiców - dodał Boniek.

Selekcjonerem reprezentacji Polski na MŚ U-20 będzie Jacek Magiera. Ambasadorem Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dziękuję za zaufanie. Nasza misja jest prosta. Chcemy jak najwięcej piłkarzy przygotować do gry w pierwszej reprezentacji. Mam nadzieję, że młodzi piłkarze wezmą sobie do serca, że najważniejsza jest regularna gra, a MŚ do lat 20 może być dla nich wielką szansą - powiedział Jacek Magiera podczas konferencji na PGE Narodowym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.