Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Nawałka powołał piłkarzy z lig zagranicznych na towarzyskie mecze z Nigerią i Koreą Płd.

Adam Nawałka rozesłał powołania do zagranicznych klubów. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał 22 piłkarzy. W kadrze nie ma Jakuba Błaszczykowskiego. W reprezentacji znalazło się miejsce dla Bartosza Białkowskiego i Pawła Jaroszyńskiego. To duże zaskoczenie.

Mecze z Nigerią i Koreą Południową będą ostatnią okazją do sprawdzenia nowych piłkarzy. Pierwsze powołania do dorosłej reprezentacji dostali Bartosz Białkowski i Paweł Jaroszyński. Białkowski ma 30 lat i jest jednym z najlepszych bramkarzy w Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii). Polak występuje Ipswich Town.

- Myślałem, że to żarty. Teraz jestem w siódmym niebie - powiedział bramkarz w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

Jaroszyński jest lewym obrońcą. Gra w Serie A w drużynie Chievo Verona. W tym sezonie 23-latek zagrał w sześciu meczach ligi włoskiej.

Wśród powołanych nie ma Jakuba Błaszczykowskiego. Były kapitan reprezentacji Polski ma problemy ze zdrowiem. W tym roku nie zagrał jeszcze żadnego meczu w Bundeslidze. 97-krotny reprezentant Polski walczył z kontuzją pleców.

Do kadry po kontuzji wrócił Arkadiusz Milik.

Zawodnicy powołani na towarzyskie mecze z Nigerią i Koreą Płd:

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Paweł Jaroszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Łukasz Piszczek.

Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok, Łukasz Teodorczyk

Mecz z Nigerią zostanie rozegrany we Wrocławiu (23.03). Spotkanie z Koreą Południową odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27.03)

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ