Paweł Kryszałowicz walczy z nowotworem. Trwa zbiórka pieniędzy

Paweł Kryszałowicz walczy z nowotworem jelita. Jego przyjaciele apelują o pomoc w pokryciu kosztów leczenia.

O sprawie poinformował Pomorski Związek Piłki Nożnej. Były napastnik reprezentacji Polski jest już po pierwszym zabiegu.

- Trwa zbieranie środków na suplementację, leczenie metodami naturalnymi, które zwiększą szansę na wyzdrowienie byłego reprezentanta Polski oraz na wyjazd do specjalistycznej kliniki w Meksyku lub w Niemczech - czytamy na stronie związku.

Internetową zbiórkę zorganizowała jego znajoma Katarzyna Przybyszewska. Celem jest zebranie 150 tys. zł. Jak na razie zebrano ponad 39 tys. zł (stan na czwartek godz. 15.40). Wspomóc Kryszałowicza można pod tym linkiem >>

43-latek rozegrał 33 spotkania w reprezentacji Polski i strzelił 10 goli, w tym jednego na mistrzostwach świata 2002 - w wygranym 3-1 meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Grał m.in. w takich klubach jak Amica Wronki, Eintracht Frankfurt czy Wisła Kraków. W ekstraklasie łącznie rozegrał 219 meczów, w których strzelił 69 goli.

Kamil Stoch w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem niezdarą. Ciągle o coś zaczepiam, uderzam się, chodzę rozkojarzony. Częściej sobie robiłem krzywdę w domu niż na skoczni