Ciężka kontuzja bramkarza reprezentacji Rosji

Fatalnie wyglądającej kontuzji doznał we wtorkowym meczu towarzyskim z Hiszpanią bramkarz reprezentacji Rosji, Andrej Łunew.

Spotkanie w Sankt Petersburgu zakończyło się remisem 3:3. Gole dla gospodarzy strzelili Fiodor Smołow (dwa) i Aleksiej Mirnaczuk. Bramki dla Hiszpanów zdobyli Jordi Alba, a rzuty karne dwukrotnie skutecznie wykonał Sergio Ramos.

Po spotkaniu Rosjanie nie mogli jednak w pełni cieszyć się z korzystnego rezultatu w starciu z silnym zespołem. Wszystko to przez kontuzję, której w 89. minucie doznał Łunew. Bramkarz reprezentacji Rosji próbował zatrzymać szarżującego Rodrigo, ale zrobił to tak ofiarnie, że nadział się na kolano rywala.

Ostatnie minuty meczu w bramce Rosjan spędził zawodnik z pola - Denis Głuszakow. Wszystko przez to, że Stanisław Czerczesow wyczerpał wcześniej limit zmian. Mimo to spotkanie zakończyło się remisem 3:3.