Jacek Kurski chwali się oglądalnością meczu, ale TVP zastosowała sprytny zabieg

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej pochwalił się oglądalnością meczu reprezentacji Polski. Spotkanie z Meksykiem, w szczytowym momencie, oglądało 8,828 mln telewidzów. TVP zastosowała jednak sprytny manewr. Władze stacji nie zdecydowały się wyemitować poniedziałkowego odcinka 'M jak Miłość', a przecież mecz był transmitowany w TVP 1, nie w TVP 2.

Jacek Kurski pochwalił się na Twitterze oglądalnością meczu reprezentacji Polski z Meksykiem. Poniedziałkowe spotkanie oglądało, w szczytowym momencie 8,828 mln telewidzów. To dobry wynik. Dla porównania, mecz eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Danią i Polską oglądało w Polsacie 6,6 mln widzów.

Skąd wziął się świetny wynik Telewizji Polskiej? Władze stacji zdecydowały, że nie wyemitują poniedziałkowego odcinka 'M jak Miłość'. A przecież mecz Polski z Meksykiem transmitowany był w TVP1, a popularny serial, który zbiera rekordową liczbę widzów emitowany jest w TVP2.

W tym czasie w drugim kanale Telewizji Polskiej pojawił się melodramat 'Wciąż ją kocham', który przyciągnął przed telewizory, w szczytowym momencie, ponad 2 miliony widzów.

Poniedziałkowy odcinek 'M jak Miłość' został przeniesiony na wtorek. TVP nie chciała robić konkurencji, tym bardziej, że w poniedziałek miał zostać wyemitowany odcinek, w którym rodzina Mostowiaków dowiaduje się o śmierci Lucjana, którego w serialu grał Witold Pyrkosz.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.