Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Meksyk. Juan Carlos Osorio po meczu: Kluczowa była dominacja w środku pola

- Bardzo cieszy mnie to, że udało się strzelić gola i utrzymać prowadzenie przez niemal 80 minut meczu. Kluczem do sukcesu była nasza dominacja w środku pola - powiedział po wygranej z Polską trener Meksyku, Juan Carlos Osorio.

- Nasze ostatnie wyniki udowodniły, że jesteśmy topowym zespołem. Uzyskaliśmy remis w meczu z Belgią i zwycięstwo w spotkaniu z Polską, a więc z drużynami zajmującymi kolejno piąte i szóste miejsce w rankingu FIFA. To pokazuje, że prezentujemy bardzo wysoki poziom - rozpoczął konferencję trener reprezentacji Meksyku.

Po czym dodał: Udało nam się udowodnić naszą jakość, zarówno indywidualną, jak i drużynową. Ostatnie wyniki pokazały, że jesteśmy w stanie rywalizować z każdym rywalem, to dobry prognostyk przez mistrzostwami świata w Rosji.

Osorio wskazał też elementy, dzięki którym jego drużyna pokonała dzisiaj biało-czerwonych. - Kluczowa była dziś kontrola gry i nasza dominacja w środku pola. Udało się utrzymać koncentrację na najwyższym poziomie przez pełne 90 minut. Cieszy fakt, że udało nam się sforsować obronę zespołu, który głównie stawia na grę defensywną.

- Bardzo cieszą mnie cztery zdobyte bramki w ostatnich dwóch meczach towarzyskich. Cieszy również to, że drużynie udało się doprowadzić do remisu przegrywając (w meczu z Belgią - przyp. red.) oraz utrzymać prowadzenie przez niemal 80 minut gry na wyjeździe w meczu z Polską, która jest bardzo dobrym zespołem - zakończył 56-latek.

Zobacz wideo
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ