Adam Nawałka uzupełnił kadrę na mecze z Urugwajem i Meksykiem

Adam Nawałka uzupełnił kadrę reprezentacji Polski na towarzyskie mecze z Urugwajem i Meksykiem. Selekcjoner powołał m.in. Jakuba Świerczoka, Rafała Kurzawę, ale największym zaskoczeniem jest obecność Przemysława Frankowskiego, pomocnika Jagiellonii Białystok.

Adam Nawałka zaczął przygotowania do mistrzostw świata w Rosji wraz z końcowym gwizdkiem meczu z Czarnogórą. Selekcjoner reprezentacji szuka nowych rozwiązań, co udowodniły powołania na listopadowe mecze z Urugwajem i Meksykiem.

Powołania z LOTTO Ekstraklasy: Jarosław Jach (Zagłębie Lubin), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Rafał Wolski (Lecha Gdańsk), Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin).

Wcześniej Nawałka wysłał powołania do reprezentantów grających w zagranicznych ligach. Największym zaskoczeniem był brak Łukasza Teodorczyka, który regularnie zjawiał się na zgrupowaniach reprezentacji Polski, ale znajduje się w bardzo słabej formie.

Swoje ostatnie powołanie do reprezentacji Polski otrzymał Artur Boruc, który zagra w spotkaniu z Urugwajem na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pełna kadra reprezentacji Polski na mecze z Urugwajem i Meksykiem:

Reprezentacja PolskiReprezentacja Polski ŁączyNasPiłka

Więcej o: