Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN szuka przyszłych gwiazd reprezentacji. Zaprosił do współpracy juniorów Interu, Arsenalu i Atletico Madryt

W polskiej ambasadzie w Londynie doszło do spotkania pomiędzy PZPN a grupą 50 chłopców i dziewcząt z polskimi korzeniami. Celem spotkania jest nakłonienie młodych talentów z najlepszych klubów Europy, aby w przyszłości reprezentowały Polskę.

PZPN organizuje przegląd piłkarskich talentów w Londynie od 2015 roku. Październikowe spotkanie było trzecim, wcześniej odwiedzono również inne kraje, np. Niemcy - w Kolonii odbyło się ich już dziewięć.

Czemu Anglia? Na Wyspach mieszka ponad milion Polaków, większość wyemigrowała po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 roku. Dlatego w ciągu kilku najbliższych lat dzieciaki osiągną wiek ”dojrzały piłkarsko”, a PZPN już teraz chce ich przekonać do reprezentowania Polski.

Paweł Żuk z Evertonu (kadra U-17), Bartosz Zynek z Queens Park Rangers (U-16), Wiktorie Fronc i Kiszkis reprezentujące Arsenal (kadra U-15 dziewcząt) i kilka innych uczniów najlepszych akademii piłkarskich świata jak Atletico Madryt, Chelsea czy Inter Mediolan – te wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu. Najważniejszą postacią reprezentującą PZPN w Londynie był Przemysław Soczyński. Założyciel strony skauci.uk od kilku lat współpracuje z polską federacją i to on zorganizował spotkanie.

- Robiłem to pierwszy raz. Prawie nie spałem z nerwów, czy wszystko się uda – mówił „Przeglądowi Sportowemu”.

Selekcjonerzy kadr Polski od U-15 do U-18 (Marcin Dorna, Przemysław Małecki, Bartłomiej Zalewski i Wojciech Tomaszewski, Nina Patalon) byli obecni na spotkaniu. Jak byli skuteczni? Przekonamy się dopiero za kilka lat.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (2)
PZPN szuka przyszłych gwiazd reprezentacji. Zaprosił do współpracy juniorów Interu, Arsenalu i Atletico Madryt
Zaloguj się
  • Max Neutrino

    0

    Świetny pomysł! Choć oby to nie oznaczało, że w Polsce nie ma sensu kształcić młodych piłkarzy :) Skończymy jak Turcy, którym się skończył zaciąg z Niemiec.

  • bayerok79

    0

    Brawo za kreatywność

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX