Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Adam Nawałka i Zbigniew Boniek ze współpracownikami sprawdzają potencjalne bazy kadry na MŚ w Rosji

Adam Nawałka i Zbigniew Boniek wraz ze swoimi współpracownikami rozpoczęli sprawdzanie potencjalnych ośrodków treningowych, z których reprezentacja Polski będzie korzystać w trakcie Mistrzostw Świata w Rosji.

"Wczoraj zjazd, dzisiaj dwa tysiące kilometrów na wschód. Ekipa PZPN pracuje". Wpis o takiej treści Zbigniew Boniek zamieścił w piątek na Twitterze. To oznacza, że przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczęli sprawdzanie potencjalnych baz treningowych w Rosji. W jednej z nich nasza reprezentacja będzie mieszkać i trenować podczas przyszłorocznego mundialu.

Z miast gospodarzy, w których szukano dla nas bazy, polską ekipę zainteresował położony niedaleko pasm górskich Kazań. Według ustaleń „Przeglądu Sportowego” kadra miałaby tam zamieszkać w oddalonym od miasta o 35 kilometrów małym miasteczku Sawino w pięciogwiazdkowym hotelu Deja vu. Według naszych informacji tak „daleko” od miasta jechać nie będzie musiała, chociaż w grę rzeczywiście wchodzi ośrodek położony na obrzeżach stolicy Tatarstanu. Jest tam dużo spokojniej niż w centrum miasta.

Grafika MŚGrafika MŚ Informacje prasowe

Drugą opcją jest Soczi, gdzie na początku lata na termometrach jest zwykle 25 kresek. Dobrze znanym na świecie miastem, które latem upodobał sobie prezydent Władimir Putin, interesowała się nie tylko nasza kadra. Na pobyt tam już zdecydowała się Brazylia. Natomiast upatrzony przez przedstawicieli biało-czerwonych hotel Hyatt Regency zarezerwowały przed nami Holandia i Belgia. "Oranje" na mundial jednak nie awansowali, więc sprawa pierwszeństwa ich wyboru rozwiązała się sama. Według naszych ustaleń, Belgowie niedawno zadecydowali, że do Soczi nie przyjadą. Polska może mieć zatem pierwsze miejsce na liście chętnych na pięciogwiazdkowy obiekt.

Więcej o potencjalnych bazach treningowych reprezentacji Polski.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ