Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Znamy zagraniczne powołania na listopadowe mecze reprezentacji Polski!

Adam Nawałka powołał zawodników z lig zagranicznych na najbliższe mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem (10 i 13 listopada). Wśród powołanych zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka i Łukasza Teodorczyka, który wypadł z kadry. Jest za to Artur Boruc, który zagra pożegnalny mecz w reprezentacji.

Adam Nawałka rozpoczyna selekcję zawodników, którzy mają szansę pojechać na przyszłoroczny mundial w Rosji. W kręgu zainteresowań Adama Nawałki jest ponoć około 70 piłkarzy, ale listopadowe powołania z zagranicznych lig nie wprowadziły wielkich zmian w szeregi reprezentacji Polski.

Zaskoczeniem można jednak nazwać brak powołania dla Łukasza Teodorczyka, który wypadł z drużyny narodowej. Adam Nawałka zdecydował się również na brak powołania dla Przemysława Tytonia. 

Powołania Adama NawałkiPowołania Adama Nawałki Materiały prasowe Łączy nas Piłka

W składzie reprezentacji Polski zabrakło Dawida Kownackiego z włoskiej Sampdorii, który znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie. Młody napastnik zostanie powołany na bardzo ważne mecze kadry u-21. Kownacki jest pod baczną obserwacją sztabu pierwszej drużyny. 

W kadrze znalazł się również Artur Boruc, który w meczu z Urugwajem zagra ostatnie 44 minuty w reprezentacji i zostanie pożegnany przez kibiców owacją na stojąco - takie jest założenie PZPN-u.

Zagraniczne powołania Adama Nawałki:

Bramkarze: 

Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny. 

Obrońcy: 

Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Tomasz Kędziora

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy:

Robert Lewandowski, Mariusz Stępiński, Kamil Wilczek

Więcej o: