Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2018. Adam Nawałka na konferencji prasowej: To my musimy podyktować warunki

W niedzielę reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzy się z Czarnogórą. Ten mecz zadecyduje o tym, czy biało-czerwoni awansują na przyszłoroczny mundial w Rosji. W dniu poprzedzającym najważniejsze spotkanie naszej drużyny w tym roku, Adam Nawałka, Kamil Grosicki, Bartosz Bereszyński oraz Rafał Wolski spotkali się z dziennikarzami. "To my musimy podyktować warunki tego meczu" - powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka.

- Przygotowania do meczu z Czarnogórą rozpoczęliśmy wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego w Erywaniu. Po spotkaniu jeszcze na miejscu mieliśmy odnowę biologiczną. W samolocie również mieliśmy odpowiedni sprzęt do przyspieszenia regeneracji. W dzień po meczu mieliśmy analizę rywala, a także zajęcia regeneracyjne - rozpoczął selekcjoner reprezentacji Polski.

Po czym skomentował rekord Roberta Lewandowskiego, który po zdobyciu trzech bramek w Armenii stał się samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji Polski: Bardzo się cieszę z tego, że moi zawodnicy śrubują swoje statystyki. Jest to coś fantastycznego. Jestem zadowolony z formy Roberta Lewandowskiego, który ustanowił niezwykły rekord. Bardzo ciężko na to pracował, nie tylko na boisku ale również poza nim. Jest naszym zdecydowanym liderem, daje drużynie to co najlepsze, on gra dla drużyny, a drużyna na niego, wszyscy świetnie ze sobą współpracują. Wierzę jednak w to, że najlepsze dopiero przed nim.

Nawałka ocenił również szanse naszych rywali na awans. Czarnogórcy wciąż mogą liczyć na zajęcie drugiego miejsca premiowanego grą w listopadowych barażach. Mają jednak na to bardzo nikłe szanse. - Przed meczem nikogo nie można skreślać. Czarnogóra wciąż ma szanse na zajęcie drugiego miejsca i na pewno postawi nam trudne warunki. Gramy jednak w domu, u siebie, na Stadionie Narodowym. Tutaj to my musimy podyktować warunki i pokazać kto jest lepszy. Przede wszystkim musimy skupić się na tym, na co nas stać. Mamy swój cel. Jesteśmy skupieni tylko i wyłącznie na meczu. Awans to jedyne wyjście. - zakończył Adam Nawałka.

Zobacz wideo
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ