Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2018. Hiszpania awansowała na mundial, zawód Turków

Włosi niespodziewanie zremisowali u siebie z Macedonią (1:1), co wykorzystała Hiszpania, która już w piątek zapewniła sobie awans na mundial. Wielkie rozczarowanie przeżyli Turcy.

Hiszpania wciąż bez porażki i z awansem

Wszystko wskazuje na to, że Hiszpanie eliminacje do mistrzostw świata w Rosji zakończą bez porażki. Zespół Julena Lopeteguiego ograł w piątek Albanię 3:0, a w ostatniej kolejce zmierzy się z Izraelem. W tej chwili mają niezwykły bilans 35:3.

Hiszpania już zapewniła sobie awans na mundial, dzięki sensacyjnemu remisowi Włochów z Macedonią (1:1).  Włosi zagrają w barażach.

Wyniki w grupie G:

Liechtenstein 0:1 Izrael

Hiszpania 3:0 Albania

Włochy 1:1 Macedonia

80 milionów zawiedzionych

"80 milionow w drodze na mundial" - taki transparent przed meczem z Islandią wywiesili Turcy, którzy wierzyli w zwycięstwo z 300-tysięcznym krajem i powrót na mundial po 16 latach. Nic z tego. Trzy ciosy Islandczyków wybiły im wyjazd do Rosji z głowy (0:3).

Islandczycy sensacyjnie prowadzą w grupie I. Mają dwa punkty przewagi nad Chorwacją i Ukrainą. Chorwaci niespodziewanie wypuścili awans z rąk remisując z Finlandią (1:1). Ukraina wygrała z Kosowem 2:0 i z Chorwacją w ostatniej kolejce zagra o miejsce w barażu.

Wyniki w grupie I:

Kosowo 0:2 Ukraina

Turcja 0:3 Islandia

Chorwacja 1:1 Finlandia

Serbia nie wykorzystała szansy

Serbowie już dzisiaj mogli pogodzić trzech finalistów ostatnich mistrzostw Europy. Okazji jednak nie wykorzystali, bo przegrali na wyjeździe z Austrią 2:3. Wciąż są liderami grupy D, ale ich przewaga nad Walią stopniała do jednego punktu (Walijczycy pokonali Gruzję 1:0). Na awans wciąż liczy też Irlandia. Zwycięstwo z Mołdawią (2:0) sprawiło, że w ostatniej kolejce zagrają o wszystko z Walią.

Wyniki grupy D:

Gruzja 0:1 Walia

Austria 3:2 Serbia

Irlandia 2:0 Mołdawia

Zobacz wideo
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ