Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2018. Armenia - Polska. Polacy potrzebują remisu z Czarnogórą do awansu

Zwycięstwo Polski z Armenią (6-1) sprawiło, że podopieczni Adama Nawałki w ostatniej kolejce potrzebują zaledwie remisu z Czarnogórą. Żeby Polacy stracili awans na mundial muszą przegrać w ostatnim meczu, a Dania musi pokonać Rumunię.

Remis z Czarnogórą zapewni Polakom pierwszy występ na mistrzostwach świata od 2006 roku. Zwycięstwo jest jednak bardzo ważne: zapewni nam co najmniej siódme miejsce w rankingu FIFA, które da pierwszy koszyk podczas losowania fazy grupowej mundialu.

Teoretycznie Polska może nawet przegrać ostatnie spotkanie, ale i tak pojechać na mundial - o ile Dania nie pokona u siebie Rumunii.

Obecnie Polska ma 22 pkt, natomiast Dania ma 19 pkt, a Czarnogóra 16 pkt. Ta ostatnia ekipa zajmie drugie miejsce tylko jeśli pokona Polskę, a Dania przegra u siebie z Rumunią - dodatkowo Czarnogóra będzie musiała mieć lepszy bilans bramkowy od Danii. Drugie miejsce w grupie powinno zapewnić udział w barażach (zagra w nich osiem z dziewięciu najlepszych drużyn z drugich miejsc).

W walce o awans nie liczą się już Rumunia (12 pkt), Armenia (6 pkt) oraz Kazachstan (2 pkt). W czwartek odbyły się mecze Czarnogóry z Danią (0-1) i Rumunii z Kazachstanem (3-1). W niedzielę o 18.00 starcia Polska - Czarnogóra, Dania - Rumunia i Kazachstan - Armenia.

Tomasz Hajto jak zwykle zniszczył system swoim komentarzem [MEMY]

To świetna wiadomość przed meczem z Czarnogórą. Uff, udało się!

Robert Lewandowski absolutnym rekordzistą reprezentacji Polski! Brawo!

Zobacz wideo
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ