Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2018. Nawałka: Armenia jest dziś dużo lepsza niż na początku eliminacji

Pracowaliśmy nad tym, czego ostatnio nie robiliśmy dobrze. A presja może nam tylko pomóc - mówi trener Adam Nawałka. Mecz Armenia - Polska w czwartek o 18.

- Ormianie zrobili duży postęp w organizacji gry od meczu w Warszawie – mówił Nawałka, wspominając z trudem wydarte zwycięstwo Polski 2:1 w Warszawie, w październiku 2016 roku. – Analizowaliśmy ich późniejsze mecze, widzimy ten postęp. A teraz rywale grają u siebie, będą chcieli się pokazać. Są dobrze wyszkoleni, dobrze ustawieni, szybcy. Spodziewamy się trudnego meczu – mówił Nawałka, który na spotkanie z dziennikarzami po przylocie do Erywania przyszedł z Piotrem Zielińskim, Grzegorzem Krychowiakiem i pojawiającym się ostatnio często na ostatniej konferencji przed meczem Jakubem Błaszczykowskim. – Pierwsze słyszę, że mam takie rytuały – uśmiechał się Nawałka, gdy padło pytanie, czy to kolejny z mających przynosić szczęście zwyczajów kadry.

Humory dopisywały (- Kuba, nie wprowadzaj nerwowej atmosfery  – karcił w żartach Kuba Błaszczykowski Kubę Kwiatkowskiego, rzecznika PZPN, proszącego o to, aby nie zadawać pytań do wszystkich naraz), ale było też dużo o presji. Dla Armenii ten mecz to pożegnanie ze swoimi kibicami w obecnych eliminacjach, ale szans na awans ta drużyna już nie ma. Armenia może, Polska musi.

- Presja może nam tylko pomóc. Mam kadrowiczów doświadczonych w meczach o stawkę, z dobrych drużyn –mówi Nawałka. – Wiedzieliśmy przed tym zgrupowaniem, że musimy pracować nad elementami, które wcześniej nie były dobrze wykonywane, mieliśmy plan, popracowaliśmy, jestem zadowolony. Drużyna jest głodna sukcesu, świadoma wagi spotkania.

Polska na dwa mecze przed końcem eliminacji ma trzy punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą. Według najlepszego scenariusza, może zapewnić sobie awans już w czwartek, jeśli wygra, a rywale stracą punkty. Ale w przypadku potknięć w dwóch ostatnich meczach Polska może spaść nawet na trzecie miejsce w grupie.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ