El. MŚ 2018. Duńczycy są bardzo pewni siebie. "Pojedziemy na mundial"

- Jestem przekonany, że zagramy na mistrzostwach świata w Rosji - powiedział Simon Kjaer, gwiazda reprezentacji Danii przed dwoma ostatnimi meczami eliminacji. Duńczycy obok Czarnogóry są głównymi rywalami Polaków.

Obecnie Dania i Czarnogóra mają po 16 pkt, a Polska jest liderem grupy z 19 pkt. Do awansu podopiecznym Adama Nawałki wystarczą cztery punkty w starciach z Armenią i Czarnogórą. Na mundial pojedzie tylko zwycięzca grupy, a druga ekipa może zagrać w barażach. Kjaer jest przekonany jednak, że Duńczycy pojadą do Rosji.

- Wygramy oba mecze, to oczywiste. Pokazaliśmy że umiemy strzelać gole i wygrywać w wielkim stylu. Możemy pokonać obu rywali i nie patrzeć na inne drużyny. Na pewno zagramy na mistrzostwach świata - stwierdził Kjaer w rozmowie z "Ekstra Bladetem".

Dania zagra w czwartek na wyjeździe z Czarnogórą (20.45). Obie drużyny mają identyczny bilans bramkowy (18-7), który decyduje o kolejności w tabeli przy równej liczbie spotkań. Dania jest jednak trzecia, gdyż w Kopenhadze przegrała z Czarnogórą 0-1. W ostatniej kolejce - w niedzielę - Dania zagra z Rumunią, natomiast Czarnogóra w Warszawie z Polską.

W barażach zagra osiem z dziewięciu drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym (wyłączając mecze z szóstymi drużynami w grupie).

Więcej o: