El. MŚ 2018. Artur Jędrzejczyk nie zagra z Armenią i Czarnogórą

Artur Jędrzejczyk przejdzie operację kontuzjowanego palca i nie zagra w meczach el. MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą - informuje "Przegląd Sportowy".

Obrońca Legii Warszawa w tym sezonie spisuje się bardzo słabo. Częściowo to ze względu na kontuzję palca, której nabawił się w Superpucharze Polski z Arką Gdynia. W przyszłym tygodniu przejdzie operację - do tej pory grał na środkach przeciwbólowych. Palec złamał po raz kolejny w ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok (0-1). Obrońcy ból dokucza również w życiu codziennym, nie może normalnie spać i musi przyjmować tabletki. Piłkarz będzie pauzował kilka tygodni. Całość w "Przeglądzie Sportowym".

Jędrzejczyk zagrał w sześciu z ośmiu meczów el. MŚ 2018, w ostatnim czasie był podstawowym lewym obrońcą. Teraz to z tą pozycją selekcjoner Adam Nawałka ma największy problem - drugi lewy obrońca Maciej Rybus walczy o powrót do zdrowia po naderwaniu mięśnia dwugłowego w lewej nodze.

W czwartek Polska zagra z Armenią w Erewaniu, natomiast w niedzielę z Czarnogórą w Warszawie. Oba mecze o godz. 18. Podopiecznym Adama Nawałki awans zapewnią cztery punkty - obecnie Polska ma 19 pkt, o trzy więcej od Czarnogóry i Danii.

Zobacz wideo