Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Kicker": reprezentacja Polski zagra nietypowy sparing z dwoma klubami z Bundesligi

W przyszłym roku reprezentacja Polski ma rozegrać zaskakujący sparing. Rywalem biało-czerwonych będzie drużyna złożona z piłkarzy Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussii Dortmund - donosi magazyn "Kicker".

Z takim rywalem biało-czerwoni jeszcze nie grali. Zdaniem magazynu „Kicker”, reprezentacja Polski zagra w przyszłym roku towarzyskie spotkanie z połączonym zespołem FC Schalke 04 i Borussii Dortmund. A wszystko z okazji zamknięcia ostatnich działających kopalni węgla kamiennego w Zagłębiu Ruhry (w Bottrop i Ibbenbueren).

Za zorganizowanie spotkania odpowiada Werner Mueller (szef niemieckiej kompanii węglowej), który przyznał, że początkowo chciał, by rywalem została reprezentacja Niemiec. Tamtejszy związek piłkarski jednak nie przystał tę propozycję, dlatego wybór padł na Polskę. Z informacji "Kickera" wynika, że PZPN zgodził się na rozegranie tego meczu.

- To nietypowe spotkanie, to jeden ze stu projektów imprez przygotowywanych z okazji zamknięcia kopalni – przyznaje Mueller, cytowany przez portal RevierSport.de.

Termin meczu nie jest jeszcze znany. Mówi się tylko, że ma zostać rozegrany w maju lub jesienią przyszłego roku.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ