Polski kibic brutalnie zatrzymany w Danii

Fani piłki nożnej nagłaśniają sprawę polskiego kibica, którego po meczu reprezentacji Polski z Danią (0:4) brutalnie zatrzymała kopenhaska policja.

W poniedziałek na portalach społecznościowych pojawiły się filmy nakręcone telefonami komórkowymi, dokumentujące piątkowe zajścia przed meczem Dania - Polska. Na jednym z nich widać, jak duński policjant uderza pałką leżącego na chodniku polskiego kibica. W sieci można też zobaczyć zdjęcie mężczyzny, który leży skuty na chodniku z zakrwawioną twarzą.

"Wiele osób zostało wczoraj zatrzymanych przed/podczas/po meczu oraz zwolnionych przed upływem 24h, lecz najczęściej kończyło się to kolegium lub karą za zakłócanie porządku tudzież utrudnianie czynności funkcjonariuszom policji. Niestety nie w tym przypadku. Na załączonym materiale wideo widać jak policja ewidentnie przekraczała swoje uprawnienia, bijąc po głowie obezwładnionego i leżącego już na ziemi kibica" - napisał na Facebooku jeden z kibiców.

- W związku z tym, że jeden Polak został pobity, zainterweniujemy w tej sprawie u władz duńskich - powiedział Witold Waszczykowski podczas konferencji prasowej. - Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi władzami, które zajmują się bezpieczeństwem - podkreślił szef MSZ, które wcześniej na Twitterze podało, że konsul RP w Kopenhadze pozostaje w stałym kontakcie z rodziną pobitego kibica.

Przypomnijmy, że przed meczem Dania - Polska doszło do starć polskich kibiców z kopenhaską policją. Wielu naszych rodaków nie zostało wpuszczonych na stadion, bo kupili bilety w sektory przeznaczone dla gospodarzy. A na to, by zasiedli wspólnie na trybunach z miejscowymi kibicami, nie zgodził się duński związek piłkarski.

Więcej o: