Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polski kibic brutalnie zatrzymany w Danii

4 : 0
Informacje
Eliminacje MŚ 2018 - Grupa E
Piątek 01.09.2017 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Dania
2
2
4
Polska
0
0
0
Składy i szczegóły
Dania
Bramki: Delaney (16.), Cornelius (42.), Jorgensen (59.), Eriksen (80.) Skład: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Bjelland, Stryger Larsen - Kvist, Delaney (86. Jensen) - Cornelius (75. Bendtner), Eriksen, Sisto - Jorgensen (82. Lerager)
Polska
Kartki: Mączyński - żółta Skład: Fabiański - Piszczek (34. Cionek), Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Mączyński, Linetty (67. Makuszewski) - Błaszczykowski (62. Milik), Zieliński, Grosicki - Lewandowski
Fani piłki nożnej nagłaśniają sprawę polskiego kibica, którego po meczu reprezentacji Polski z Danią (0:4) brutalnie zatrzymała kopenhaska policja.

W poniedziałek na portalach społecznościowych pojawiły się filmy nakręcone telefonami komórkowymi, dokumentujące piątkowe zajścia przed meczem Dania - Polska. Na jednym z nich widać, jak duński policjant uderza pałką leżącego na chodniku polskiego kibica. W sieci można też zobaczyć zdjęcie mężczyzny, który leży skuty na chodniku z zakrwawioną twarzą.

"Wiele osób zostało wczoraj zatrzymanych przed/podczas/po meczu oraz zwolnionych przed upływem 24h, lecz najczęściej kończyło się to kolegium lub karą za zakłócanie porządku tudzież utrudnianie czynności funkcjonariuszom policji. Niestety nie w tym przypadku. Na załączonym materiale wideo widać jak policja ewidentnie przekraczała swoje uprawnienia, bijąc po głowie obezwładnionego i leżącego już na ziemi kibica" - napisał na Facebooku jeden z kibiców.

- W związku z tym, że jeden Polak został pobity, zainterweniujemy w tej sprawie u władz duńskich - powiedział Witold Waszczykowski podczas konferencji prasowej. - Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi władzami, które zajmują się bezpieczeństwem - podkreślił szef MSZ, które wcześniej na Twitterze podało, że konsul RP w Kopenhadze pozostaje w stałym kontakcie z rodziną pobitego kibica.

Przypomnijmy, że przed meczem Dania - Polska doszło do starć polskich kibiców z kopenhaską policją. Wielu naszych rodaków nie zostało wpuszczonych na stadion, bo kupili bilety w sektory przeznaczone dla gospodarzy. A na to, by zasiedli wspólnie na trybunach z miejscowymi kibicami, nie zgodził się duński związek piłkarski.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ