El. MŚ 2018. Czarnogóra pokonała Rumunię, Niemcy gromią Norwegów

Czarnogóra pokonała Rumunię 1-0 w bardzo ważnym meczu w "polskiej" grupie el. MŚ 2018, za to do awansu przybliżyli się Niemcy, którzy rozbili Norwegów aż 6-0.

Czarnogóra wygrała po golu Stevana Joveticia w 75. minucie. Dzięki temu gospodarze dotrzymali kroku Danii - obie drużyny mają po 16 punktów, o trzy mniej od Polski na dwie kolejki przed końcem eliminacji. Za miesiąc Czarnogóra zagra najpierw z Danią u siebie, a następnie z Polską w Warszawie.

Polacy pokonali 3-0 Kazachstan, za to Armenia przegrała z Danią aż 1-4, mimo że prowadziła już w piątej minucie.

O krok od awansu na mundial są Niemcy. Potrzebują już tylko dwóch punktów w dwóch ostatnich meczach lub jednego w najbliższym spotkaniu z Irlandią Północną. Mistrzowie świata rozbili Norwegię aż 6-0 i mają 24 pkt, za to Irlandczycy pokonali Czechy 2-0 i mają o pięć punktów mniej. W innym spotkaniu tej grupy Azerbejdżan pokonał San Marino 5-1.

Nerwowe chwile przeżywali Anglicy - przegrywali u siebie ze Słowacją już od 3. minuty po golu Stanislava Lobotki. Jednak trafienia Erica Diera i Marcusa Rashforda dały "Synom Albionu" bardzo ważne zwycięstwo. Anglia ma 20 pkt, a Słowacja o pięć mniej. Podopieczni Garetha Southgate'a potrzebują więc już tylko jednego punktu, by zapewnić sobie awans.

W innych meczach tej grupy Słowenia pokonała 4-0 Litwę, a Szkocja 2-0 Maltę. Bardzo ciekawie zapowiada się więc walka o drugie miejsce - Słowacja ma 15 pkt, a Słowenia i Szkocja po 14. Jednak w najgorszej sytuacji są Słoweńcy, bo mają przed sobą jeszcze mecz z Anglią.