El. MŚ 2018. Znamy skład Polski na mecz z Kazachstanem

Jednak trzy, a nie dwie zmiany w wyjściowym składzie zrobił na mecz z Kazachstanem. Zagrają Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i Maciej Makuszewski. Początek o 20.45, relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Makuszewski, Mączyński, Zieliński, Grosicki – Milik, Lewandowski. To skład Polaków na mecz z Kazachstanem. Pierwszy raz od października 2016 Polska zacznie mecz dwójką napastników. Milik wchodzi do jedenastki kosztem pomocnika Karola Linetty’ego. Maciej Rybus zastąpi na lewej obronie Artura Jędrzejczyka. To dwie zmiany, których należało się spodziewać.

Trzecia jest bardziej zaskakująca: Maciej Makuszewski zastąpi na prawej pomocy Jakuba Błaszczykowskiego. Dla Makuszewskiego to pierwsze reprezentacyjne powołanie. Zadebiutował już w Kopenhadze, wchodząc w 67. minucie jako rezerwowy za Linetty’ego (wcześniej Milik zmienił Błaszczykowskiego), a teraz zagra pierwszy mecz w podstawowym składzie. W Kopenhadze Makuszewski dał dobrą zmianę. Grał po wejściu jako lewy pomocnik, a potem zamienił się stronami z Kamilem Grosickim. Groźniejsze były jego akcje lewą stroną. Grał bez tremy, nie tracił piłki, wchodził w drybling. Nieco gorzej było z jego podaniami w ofensywie: widać było brak zrozumienia m.in. z Milikiem.

Skład Polski: Łukasz FabiańskiŁukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Maciej Rybus – Maciej Makuszewski, Krzysztof Mączyński, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Więcej o: