Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2018. Szpilka odwiedził kadrowiczów. "Czasem dobrze jest przegrać. Na wszystko można wtedy spojrzeć inaczej"

Dzień po porażce z Danią, piłkarze przeprowadzili między sobą merytoryczną rozmowę. Swoje uwagi na odprawie przekazał im też Adam Nawałka. Na zgrupowaniu pojawił się... Artur Szpilka.

Kadrowicze po przegranej z Danią na stadionie w Kopenhadze w szatni siedzieli długo. Nie tylko z powodu nastrojów i zaskakującego wymiaru porażki. Wprost z Kopenhagi czarterem wracali do Warszawy, na lot trzeba było chwilę poczekać. Czasu na przemyślenia, po 0:4 było sporo. Do hotelu w stolicy dotarli o 4:00 nad ranem. O wyspaniu się raczej mówić trudno. Adam Nawałka w samo południe zaplanował analizę spotkania z Danią.

 - Jak zwykle po meczu go omówiliśmy i tyle. To co sobie powiedzieliśmy i jakie uwagi miał trener niech zostanie między nami – uciął krótko pytany o odprawę Kamil Glik.

- Porozmawiali ze sobą, ale bardzo merytorycznie. Jak mogli zachować się w konkretnych sytuacjach. Oczywiście byli porażką dotknięci, ale sportowcy na tym poziomie nie mogą przegraną martwić się dłużej niż chwilę. Po meczu jest zawsze przed meczem -  wyjaśniła jedna z osób z kręgów kadry.

 Nie trudno się domyślić, ze nastroje na zgrupowaniu reprezentacji, w sobotę były jak pogoda w Warszawie, chłodna i deszczowa. Dzień w całości poświęcony był na regenerację i odpoczynek. Piłkarze przeważnie spędzili go w swoich pokojach, przeważnie dosypiali, ewentualnie spotkali się z najbliższymi lub znajomymi.

Szpilka i Grosik

 Kamil Grosicki miał natomiast okazję do porozmawiania z Arturem Szpilką. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej na godzinę pojawił się w hotelowym lobby. Jak wyjaśniał z pomocnikiem Hull City wciąż ma dobry kontakt. Co prawda sobotniego meczu w całości nie mógł obejrzeć, ale wynikiem był zdziwiony. Myślał, że to Polska po pierwszej połowie wygrywa 2:0. Szpilka niedawno też niespodziewanie przegrał na ringu. Przez techniczny nokaut już w 4. rundzie musiał uznać wyższość Adama Kownackiego. Przyznał, że rywal go zaskoczył. Scenariusz podobny do kopenhaskiego.  

 - Czasem dobrze jest przegrać. Na wszystko wtedy można spojrzeć inaczej – stwierdził krótko bokser, który od mediów chce się teraz odciąć. Słowa te idealnie pasują nie tylko do jego sytuacji. Szpilka w poniedziałek będzie na Stadionie Narodowym osobiście trzymał kciuka za kadrę. Jednego, tego u prawej ręki. Lewa po niedawnej operacji jest jeszcze lekko unieruchomiona.

 Piszczek wydobrzał

 Dobre informacje płyną za to od lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego. Szczególnie jeśli chodzi o naszego prawego obrońcę.

 - Z Łukaszem Piszczkiem już wszytko dobrze, miał problemy żołądkowe, ale teraz czuje się normalnie – wyjaśnił nam lekarz. Nikt z piłkarzy nie narzeka też specjalnie na stłuczenia, nawet najczęściej faulowany w meczu z Danią Robert Lewandowski.

 W niedzielę naszych czekają jeszcze zabiegi fizjoterapeutów, odprawa przed Kazachstanem, spotkania z trenerem, oficjalny trening i konferencja na stadionie. Dach Narodowego jest od kilku dni zamknięty. Do środy ma w Warszawie padać deszcz, więc w tej kwestii niewiele powinno się zmienić. Na oficjalna decyzję trzeba poczekać jednak do poniedziałkowego poranka. Mecz rozpocznie się o 20:45. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ