Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2018. Trener Danii zdradził sposób na pokonanie Polaków

- Polacy nie odnajdują się w tak chaotycznym futbolu. Wprowadziliśmy chaos i wygraliśmy walkę - powiedział trener Danii Age Hareide po pokonaniu Polski 4-0 w meczu el. MŚ 2018.

- Nasz sposób gry był inny, odmienny od tego, co graliśmy poprzednio. Są bardzo dobrzy w defensywie, więc wybraliśmy więcej długich piłek, wygrywając częściej pierwszą, drugą piłkę. Nie odnajdują się w tak chaotycznym futbolu, wolą kontrolować spotkanie. My nie pozwoliliśmy im na to, wprowadziliśmy chaos i wygraliśmy walkę. Strzeliliśmy kilka ładnych goli, byliśmy skuteczni, czyli mieliśmy coś, czego zabrakło nam z Czarnogórą.

- Nie wszystko od razu można dostać. Ten mecz pokazał, że warto było czekać. Możemy cieszyć się, że nasz proces zakończył się tak, jak dzisiaj. Taktyka zadziałała niemal w stu procentach. Dla nas to kluczowe spotkanie.

- Nasze fizyczne przygotowanie, piłki diagonalne, zaangażowanie było fantastyczne. To świetny dzień dla naszego futbolu. Czasem małe rzeczy decydują o wyniku meczu. Dziś świetnie grał Sisto. Cztery gole to współpraca całego zespołu. Cornelius miał bardzo dobre podania, blokował akcje.

- Zostały trzy dni do meczu z Armenią, musimy być równie silni fizycznie. Mamy wielu mocnych graczy, a jeśli chodzi o Eriksena, to on również będzie gotów. Nasza taktyka była ryzykowna, mogło się to różnie skończyć. W kuluarach mówiłem, że jeśli strzelimy do przerwy kilka goli, to może się nawet skończyć 5:0. Śledziliśmy każdy fragment meczów Polaków, byliśmy świetnie przygotowani.

Mimo porażki Polacy pozostali liderami grupy E. Mają 16 pkt, o trzy więcej od Czarnogóry i Danii. W poniedziałek Polska zagra z Kazachstanem, Czarnogóra z Rumunią, a Armenia z Danią.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (18)
El. MŚ 2018. Trener Danii zdradził sposób na pokonanie Polaków
Zaloguj się
 • nieotake

  Oceniono 6 razy 6

  Plan Gangu Olsena był tyleż finezyjny, co szalony, dlatego mają dziś prawo do cygara oraz swojego sakramentalnego: Egon - klawo jak cholera!

 • Sławek Klik

  Oceniono 2 razy 2

  Poprostu chciało im się kopac piłke a naszym kopaczom nie

 • kamuimac

  Oceniono 2 razy 2

  widać lewandowski powinien sie skupić na kopaniu piłki a nie reklamowaniu jesiennej kolekcji vistuli .

 • inoculatedlife

  Oceniono 1 raz 1

  Tak to się kończy, gdy się nie gra meczów towarzyskich, by nabić wysokie miejsce w głupim rankingu.

 • frodozbagien

  Oceniono 1 raz 1

  Plan Duńczyków: "Wprowadziliśmy chaos."
  Dla nas to jeszcze bardziej upokarzające :(

 • 111doradca

  Oceniono 1 raz 1

  Dali się ograć jak dzieci. Ani razu nie wyprowadzono piłki lewym skrzydłem z rajdem Grosika. Ani razu nie było przerzutu diagonalnego na prawe skrzydło do wychodzącego Błaszczykowskiego. Nie było pomysłu na grę, ani gry. Stare błędy. Brak sposobu na wyprowadzenie piłki z własnego pola. Celowniki wakacyjne. Żenujący poziom podań.
  Szkoda czasu i gadania. Ocena: druga setka , a nie pierwsza piątka.

 • rownowaznik

  Oceniono 1 raz 1

  przecież tu żaden plan nie był potrzebny

 • sir.fred

  0

  To jest trener, który myśli, kombinuje, zmienia. Jednym słowem: inteligentny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX