El. Euro 2019. Polska pokonała Gruzję 3-0

Udany debiut w roli selekcjonera kadry do lat 21 zaliczył Czesław Michniewicz. Prowadzona przez niego Polska pokonała Gruzję 3-0.

Polacy objęli prowadzenie po golu Dawida Kownackiego z rzutu karnego w 58. minucie. Zawodnik Sampdorii strzelił drugiego gola siedem minut później, a w 71. minucie wynik spotkania ustalił zawodnik Freiburga, Bartosz Kapustka po ładnym indywidualnym rajdzie.

Skład Polski: Drągowski – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Piotrowski, Żurkowski, Kapustka (85. Rasak) – Szymański (87. Tomczyk)– Kownacki, Zawada (67. Świderski)

W innym meczu tej grupy Dania pokonała 3-0 Wyspy Owcze. W czerwcu Farerzy przegrali 0-3 z Litwą. W tej grupie gra jeszcze Finlandia. Na turnieju we Włoszech zagra 12 drużyn (gospodarze mają zagwarantowany awans). Bezpośrednio do turnieju finałowego awansuje dziewięciu zwycięzców grup. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach o dwa pozostałe miejsca.