Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eliminacje MŚ 2018. Dania - Polska. Duńczycy wciąż nieubłagani: Polacy nie wejdą na duńskie sektory

PZPN nie przekonał Duńczyków: gospodarze piątkowego meczu upierają się, że nie wpuszczą polskich kibiców, którzy kupili bilety na duńskie sektory. Początek meczu Dania - Polska o godzinie 20.45

- Spotkaliśmy się po przylocie do Kopenhagi z duńskimi organizatorami, prosiliśmy, żeby zgodzili się na ustępstwa, zadeklarowaliśmy nawet, że weźmiemy odpowiedzialność za zachowanie polskich kibiców w duńskich sektorach. Ale Duńczycy twardo obstają przy swoim – mówi Sport.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania szef ochrony stadionu Parken zakomunikował, że polscy kibice, którzy zakupili bilety poprzez system duńskiej federacji nie zostaną wpuszczeni na stadion. Wielu polskich fanów mających bilety na sektory, na których będą przebywać kibice reprezentacji Danii, zostało zatrzymanych przez ochronę przed wejściem.

Po długich negocjacjach część polskich kibiców została wpuszczona na trybuny. Niestety duża grupa fanów z Polski, która próbowała wejść na stadion już wcześniej, ma bilety z przekreślonym kodem kreskowym, przez co nie mogą przedostać się oni przez bramki. Przedstawiciele PZPN nadal prowadzą rozmowy z duńską federacją.

Nie ma wstępu, nie ma zwrotu pieniędzy

Przypomnijmy: chodzi o Polaków, którzy kupili bilety na mecz Dania – Polska z puli duńskiej federacji (DBU). Ci, którzy kupili wejściówki od PZPN, nie muszą się niczego obawiać, zostaną wpuszczeni na miejsca w sektorach wydzielonych dla Polaków. Tyle że tych miejsc w puli PZPN było zaledwie 1500, czyli zwyczajowe 5 procent pojemności stadionu, przysługujące drużynie gości. A kibiców z Polski chętnych do obejrzenia meczu na stadionie było znacznie więcej. Skorzystali więc z elektronicznego systemu sprzedaży wykorzystywanego przez duńską federację. Teraz ryzykują, że nie zostaną wpuszczeni ich na stadion. I nie odzyskają pieniędzy, bo czas na zwrot biletu minął w środę, dwa dni przed meczem.

Bilety można było zwrócić do środy. Odzew był niewielki

Taki termin wyznaczyła duńska federacja, gdy zorientowała się, że system umożliwił kupno biletów dużej grupie kibiców podających przy transakcji polskie adresy mailowe. Trudno oszacować, o ile osób chodzi. Duńczycy nie ujawniają tych danych. Duńska federacja wysłała maile do kibiców, których może dotyczyć ten problem, aby w porę zwrócili bilety. Ale odzew był niewielki.

Co teraz zrobią Duńczycy? Początkowo zapowiadali, że zawrócą spod bram stadionu tych kibiców, którzy będą chcieli wejść na duńskie sektory ubrani w polskie barwy i że będą wyprowadzać tych, którzy w sektorze gospodarzy zaczną dopingować gości. Potem jeszcze zaostrzyli stanowisko: odeślą spod wejść do duńskich sektorów każdego Polaka, niezależnie od barw.

Kibiców zweryfikują porządkowi, czy system kontroli biletów?

PZPN od początku przekonywał DBU, że ten pomysł jest ryzykowny. Ale DBU upiera się, że bardziej ryzykowne jest mieszanie się kibiców obu drużyn. Działacze PZPN liczyli, że uda się jeszcze w ostatniej chwili przekonać Duńczyków. Ale nic nie wskórali. Pytanie tylko, jak Duńczycy mają zamiar weryfikować kibiców przy wejściu: czy porządkowi będą ich sprawdzać wyrywkowo, gdy nabiorą podejrzeń, czy też federacja po prostu zablokuje bilety kupione przez klientów z polskimi adresami mailowymi i zablokuje dla nich kołowrotki przy wejściach.

Z tego powodu wejście na stadion może w piątek trwać dłużej niż zwykle. Jest też inny powód, by wyruszyć na Parken wcześniej: wokół Parken trwa największa w Danii impreza biegowa, z kilkudziesięcioma tysiącami uczestników.

Zobacz wideo
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (84)
Eliminacje MŚ 2018. Dania - Polska. Duńczycy wciąż nieubłagani: Polacy nie wejdą na duńskie sektory
Zaloguj się
 • x5656

  Oceniono 14 razy 12

  Wejdą,wejdą a jeszcze po drodze zabiorą na sektor kontrolera biletöw i bramę wejściową...

 • anal.i.zator

  Oceniono 12 razy 10

  1250 biletów. Tyle biletów przygotowano dla Duńczyków w Polsce w październiku 2016 przy okazji meczu Polska Dania. Duńczycy przygotowali 1500. Nic więcej w temacie.

 • labeo

  Oceniono 9 razy 7

  Cóż, janusze chcieli wydymać Duńczyków, a stało się odwrotnie.

 • maks1956

  Oceniono 15 razy 5

  co się dziwić sami sobie wyrobiliśmy markę już nas znają w Europie jak na przykład kibole Legii co zadymy robili wiec Duńczycy wola dmuchać na zimno

 • gigigolo

  Oceniono 13 razy 5

  sprytne Polaczki. a jak się coś stanie, pół biedy awantura, a żgnięcie kosą, maczetą, kastetem. Polak potrafi. to jak wpuszczenie lisa do kurnika. Polacy u siebie nie potrafią poradzić sobie z bandami/stadionowymi bandytami, władza im pobłaża a od Duńczyków oczekują, że dobrowolnie dadzą się, żeby tylko poobijać. jaja.

 • czarek47

  Oceniono 10 razy 4

  tak szczerze to ja się dunom nie dziwię, jeśli ktoś kupuje na ich sektor kibice a oni nie mają później dla swoich to robią porządek

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 7 razy 3

  W USA takie cos jest NIE dopomyslenia ,tam poprostu nigdy nikt sie nie zajmuje odzielaniem kibicow
  Poprostu wszyscy sobie wchodza bez problemu i nikt nie analizuje kto ma jakiego emaila i z jakiego kraju , co to za durne europejskie kolchozowe 'porzadki "
  Jak bylem na meczu Brazylia - Columbia to byl full stadion 70 tysiecy i wiekszoasc to byli kibice z Columbi reszta mi 1/3 brazylijczycy i wszyscy byli wymieszani i bylo wesolo spokojnie wszyscy pili piwo a przed meczem wszyscy mielismy piknik z grillem i piwkiem na parkingu
  Policjii bylo bardzo malo i nie bylo zadnych ekscesow ani najdrobniejszych zatargow
  Czyzby Amerykanie z polnocy i poludnia sa bardziej cywilizowani od europejczykow ktorych trzeba odzielac drutem kolczastym .
  Zreszta nigdy i nigdzie w USA nie dochodzi do bijatyk na stadionach a tam stadiony sa zawsze pelne po 80 - 100 tysiecy kibicow i mecze odbywaja sie codziennie

 • ciagciulaciag

  Oceniono 6 razy 2

  A niby dlaczego maja wpuszczać oszustów , którzy podali sie za Dunczykow? Typowe polskie buractwo. Mali kombinatorzy, chytre oczka , jak tu kogoś wyrolować. Ale teraz was wyrolowali. Nawet Duda z Beatka nie pomogą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX