El. MŚ 2018. Adam Nawałka przed meczem z Danią: Na boisku będziemy chcieli dominować

- Przede wszystkim będzie liczyła się nasza strategia gry. Znamy potencjał i możliwości gry rywala, ale to my chcemy dominować na boisku - powiedział Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski, która w piątek o 20.45 zagra na wyjeździe z Danią.

Na czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Kopenhadze, selekcjoner biało-czerwonych zapewnił, że wszyscy jego zawodnicy są w 100 proc. przygotowani do piątkowego spotkania. A pytany o szanse, zaznaczył: - W futbolu jest tak, że nie zawsze drużyna lepsza musi wygrać. Ale nie będziemy definiować, która z jutrzejszych jest lepsza, bo spektrum tego jest zbyt szerokie - przyznał.

I po chwili dodał: - Przede wszystkim będzie liczyła się nasza strategia gry. Znamy potencjał i możliwości gry Duńczyków, ale to my chcemy dominować na boisku.

Wobec zamykającego się w czwartek okna transferowego, Nawałka powiedział: - Termin jego zakończenia zbiegł się z naszym meczem i zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo trudne, również jeśli chodzi o decyzje życiowe zawodników. Nie wybiegamy jednak w przyszłość, co by było gdyby. Nie będziemy dywagować, czy piłkarze myślą o meczu, bo ja widzę, że są na nim skupieni - podkreślił Nawałka.

Na pytania dziennikarzy odpowiadali także Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. - Ciężkie mecze już za nami, ale ten jutrzejszy będzie najtrudniejszy. Duńczycy potrafią grać w piłkę. Ale my również, dlatego chcemy tu - w Kopenhadze - zrobić kolejny krok w kierunku awansu – potwierdził Zieliński.

Milik: - Duńczyków mamy przeanalizowanych. Rozmawialiśmy o tym, jak grają i jak zmienili się od ostatniego meczu. Mamy też do nich ogromny szacunek, ale jako reprezentacja Polski mamy też własne atuty i to je chcemy pokazać w piątek na boisku.

Błaszczykowski: - W niektórych meczach nie prezentowaliśmy się tak, jakbyśmy chcieli, ale potrafiliśmy zwyciężyć. Idziemy do przodu, jesteśmy gotowi do walki. Ufamy trenerowi, który wybiera dobrą taktykę. Ale wszystko zależy od nas. Od tego, czy zrealizujemy ją w 100 proc.

Początek meczu Dania - Polska w piątek o 20.45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl - to jest Twój LIVE.

Więcej o: