Euro 2017. Polacy przegrali ze Słowacją na inaugurację

Polska przegrała pierwszy mecz na młodzieżowych mistrzostwach Europy ze Słowacją 1:2. Bramkę dla Polaków strzelił Lipski. Słowacy odpowiedzieli golami Valjenta i Safranki.

Mecz zaczął się dla Polaków fantastycznie. W 54. sekundzie spotkania Patryk Lipski wyprowadził Polskę na prowadzenie po dokładnym dośrodkowaniu Kędziory. Słowacy po starconej bramce od razu się podnieśli i zaczęli atakować. W 20. minucie w pole karne wpadł prawy obrońca Valjent i wyrównał wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy to Słowacy mieli przewagę, ale nie zdołali udokumentować jej golem.

Na początku drugiej połowy świetną okazję do zdobycia gola miał Przemysław Frankowski, który w sytuacji sam na sam strzelił w środek bramki, a bramkarz Chovan instynktownie nogą wybił piłkę na rzut rożny. W 76. minucie przed szansą stanął Karol Linetty, ale piłka po jego strzale o metr minęła słupek słowackiego bramkarza. Dwie minuty później przegrywaliśmy 1:2. Z kontrą wyszli goście. Przed Wrąblem został sam Bendarek, który niefortunnie wybił piłkę Rusnakowi prosto pod nogi Safranki, który bez problemów pokonał polskiego bramkarza. Dwie minuty później mogliśmy wyrównać, ale piłkę po strzale głową Dawidowicza sparował na poprzeczkę Chovan.

Do końca meczu wynik się nie zmienił i Polska przegrała ze Słowacją 1:2 i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli grupy A.

W pierwszy meczu tej grupy Anglia zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. Następny mecz Polacy grają 19 czerwca ze Szwedami, a Anglicy podejmą Słowaków. Relacje na żywo z obu meczów będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.