El. MŚ 2018. Krychowiak poza składem. Pierwsza taka sytuacja w meczu o punkty

Grzegorz Krychowiak rozpocznie sobotni mecz Polski z Rumunią na ławce rezerwowych. To pierwsza taka sytuacja w spotkaniu o stawkę, gdy selekcjonerem naszej reprezentacji jest Adam Nawałka.

Grzegorz Krychowiak ma za sobą prawdopodobnie najgorszy sezon w karierze. Po transferze do PSG polski pomocnik zagrał tylko w 11 meczach w Ligue 1, a jego średnia wniosła 59 minut na jedno spotkanie. W reprezentacji Krychowiak miał jednak pewne miejsce przez całą jesień i dopiero kontuzja wykluczyła go z gry w marcowym spotkaniu przeciwko Czarnogórze.

Sobotni mecz Polski z Rumunią jest zatem pierwszą rywalizacją o punkty, podczas której Krychowiak jest powołany do zespołu Adama Nawałki, ale nie zagra w podstawowym składzie.

Z 36 meczów, które Polska rozegrała pod wodzą Adama Nawałki, Krychowiak zagrał w 29 spotkaniach. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że część opuszczonych gier była konsultacjami dla zawodników z polskiej Ekstraklasy. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę tylko te mecze, w których Krychowiak faktycznie był powołany, a nie zagrał, to można się doliczyć tylko dwóch takich przypadków.

Pierwszy z nich miał miejsce w 2013 roku, gdy Polska grała towarzysko z Irlandią, drugi zaś zdarzył się rok temu (tuż przed Euro 2016). Krychowiak nie zagrał w spotkaniu towarzyskim z Holandią, bo trener Adam Nawałka postanowił nie forsować najlepszych piłkarzy.

Pokazuje to jak ważnym piłkarzem dla polskiej reprezentacji jest Grzegorz Krychowiak. Niestety, zawodnik ma za sobą kompletnie nieudany sezon i decyzja szkoleniowca o posadzeniu pomocnika na ławce rezerwowych jest jak najbardziej uzasadniona.

Miejsce Krychowiaka w dzisiejszym meczu zajmie Karol Linetty, dla którego będzie to piętnasty mecz w narodowych barwach. 

Więcej o: