Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie zagrają na Euro U-21 w Polsce. Napoli wysłało pismo do PZPN

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński dostali powołanie na Euro U-21, ale na imprezie w Polsce nie wystąpią. Napoli wysłało pismo do PZPN-u.

- Klub SSC Napoli przesłał dziś w godzinnych wieczornych oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym informuje, iż nie zgadza się – powołując się na regulamin FIFA – na udział Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w Mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 POLSKA 2017. Poniżej prezentujemy pismo SSC Napoli - czytamy na oficjalnej stronie PZPN-u.

Pismo, które PZPN otrzymał od NapoliPismo, które PZPN otrzymał od Napoli PZPN

Dlaczego Napoli nie puści Milika i Zielińskiego na ME U-21?

Włoski klub powołuje się na przepisy FIFA. I w liście do PZPN argumentuje swoją decyzję tak: "Zespół rozegrał ponad 50 oficjalnych meczów w ostatnim sezonie, a nowe rozgrywki zaczną się dla nas już 30 czerwca, gdy wszyscy piłkarze stawią się na obóz przygotowawczy. Z racji tego, że ME U-21 nie są częścią Międzynarodowego Kalendarza rozgrywek FIFA, kluby nie są zobowiązane do zwalniania piłkarzy na te rozgrywki, a my nie możemy sobie pozwolić na to, by piłkarze wrócili do nas w drugiej połowie lipca."

Zobacz wideo
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ