Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nadzieja na Mundial. Wszyscy jesteście Mistrzami Świata

Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, organizowane przez Stowarzyszenie ,,Nadzieja na Mundial", to zainicjowany w 2010 roku projekt, którego celem jest rozpalenie w dzieciach pasji do futbolu oraz rozwijanie talentów piłkarskich podopiecznych placówek wychowawczo-opiekuńczych

Nie ma wątpliwości, że sport i wychowanie fizyczne mają fundamentalny wpływ na rozwój dzieci. Oprócz oczywistych korzyści dla zdrowia, dzieci zyskują wiedzę i doświadczenie na temat uczciwości, pracy zespołowej, fair play oraz szacunku do innych. To naukowy punkt widzenia. Dla dzieci sport to przede wszystkim zabawa pełna radości.

Siedem lat temu Continental, producent opon oraz wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, postanowił wprowadzić radość i szczęście tam, gdzie o nie najtrudniej – do domów dziecka. Od tego czasu wspiera Stowarzyszanie ,,Nadzieja na Mundial” w organizacji  Mistrzostw Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, dzięki którym najmłodsi mogą poczuć się, jak gwiazdy światowych boisk. Strzelając bramki na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego, na którym do siatki trafiał np. Karim Beznema, dzieci uświadomią sobie, jak ważna jest pasja, oddanie i konsekwencja w dążeniu do realizacji własnych marzeń.

To ważny aspekt psychologiczny – małe sukcesy motywują, rozwijają, dają nadzieję. A nic nie działa na wyobraźnię mocniej niż sport i światła jupiterów. Dlatego organizatorom Mistrzostw Nadziei na Mundial należą się wielkie brawa – kształcą dzieci w duchu sportu i pod tym względem są dla nich jak rodzice, których nie mają.

Na przestrzeni lat przedsięwzięcie rozwinęło się dynamicznie - dotychczas wzięło w nim udział ponad trzy tysiące zawodników z trzydziestu sześciu krajów. W piłkę grali między innymi Bośniacy, Kolumbijczycy, Japończycy czy Bułgarzy.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, kiedy zorganizowano Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro”. Wzięło w nich udział blisko czterysta dzieci z dwudziestu pięciu placówek wychowawczych.

Jak twierdzą inicjatorzy projektu – akcję postanowiono kontynuować w odpowiedzi na wiadomości szkrabów, które pisały, że zaczęły trenować i liczą na kolejne turnieje. Wówczas stało się jasne, że młodzież połknęła bakcyla i wraz ze sportem pragnie kroczyć przez życie.

Do dziś zmagania odbyły się dwanaście razy (siedem edycji Mistrzostw Polski, Mistrzostwa Europy i cztery edycje Mistrzostw Świata). W 2016 roku po tytuł Mistrza Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej sięgnęli Rosjanie.

- Tak jak każdy z nas gra w tej reprezentacji, tak i Wy możecie. Poprzez ciężką pracę możecie realizować marzenia. Wszyscy jesteście Mistrzami Świata! – tymi słowami zwrócił się do uczestników Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski wystąpił w filmiku promocyjnym nagranym przez PZPN, który jest patronem Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym wyjątkowym materiale wideo otuchy dodają też m.in. Bartosz Kapustka, Piotr Zieliński czy Kamil Glik.

 

Polski Związek Piłki Nożnej doskonale zdaje sobie sprawę, że ma ogromny wpływ na kształtowanie młodych ludzi i nie ogranicza się jedynie do słów – Zbigniew Boniek (prezes PZPN) i Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) pojawiali się w przeszłości w samym centrum tych wydarzeń.

Turniej co roku gromadzi tłumy na trybunach i setki tysięcy widzów przed telewizorami. Do tej pory inicjatywę swoją obecnością wspierali m.in. Radosław Majdan, Tomasz Kłos, Lukas Podolski, Radosław Gilewicz, Jacek Krzynówek czy Dariusz Dziekanowski.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ