Na Stadionie Śląskim rozpoczęło się montowanie krzesełek. Kiedy otwarcie obiektu?

Modernizacja Stadionu Śląskiego jest już na ostatniej prostej. W ,,Kotle Czarownic'' rozpoczęło się montowanie krzesełek. Według oficjalnych planów budowa stadionu powinna zakończyć się w połowie czerwca. W okresie wakacyjnym odbędą się odbiory i jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to przebudowany stadion ponownie zainauguruje swoją działalność na początku września.

Kolor krzesełek na zmodernizowanym stadionie zawsze był kwestią sporną. W ostatnich latach pojawiało się wiele planów, ale ostatecznie zdecydowano, że siedziska będą w kilku odcieniach koloru niebieskiego. Ważną kwestią jest również to, że nowy Stadion Śląski nie będzie zwykłym obiektem piłkarskim. Pod koniec lipca 2016 roku urząd marszałkowski ogłosił przetarg na wykonanie areny lekkoatletycznej wraz z niezbędnym wyposażeniem i infrastrukturą oraz murawą hybrydową na boisku piłkarskim. Wszystko po to, by przyciągnąć jak najwięcej imprez.

 

Do dyspozycji kibiców będzie ponad 54 tysiące miejsc siedzących. Siedziska są wykonane z barwionego polipropylenu. Władze spółki, która jest operatorem Stadionu Śląskiego zapewniają, że krzesełka będą niezwykle wytrzymałe i praktycznie nie będzie można ich zniszczyć.

Modernizacja Stadionu Śląskiego trwa już 8 lat. Ostatnim oficjalnym meczem rozegranym w ,,Kotle Czarownic'' było spotkanie reprezentacji Polski ze Słowacją w eliminacjach do mistrzostw świata w RPA. Polska prowadzona przez Stefana Majewskiego przegrała wówczas 0:1.

Zobacz wideo
Więcej o: