Reprezentacja U-21. Polska przegrała z Włochami

Przygotowująca się do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z rówieśnikami z Włoch 1:2. Bramki dla gości zdobyli Lorenzo Pellegrini i Marco Benassi. Jedynego gola dla zespołu Marcina Dorny strzelił Dawid Kownacki.

Towarzyskie spotkanie z Włochami było jednym z ostatnich etapów przygotowań naszej reprezentacji do Mistrzostw Europy do lat 21, które latem odbędą się na naszych stadionach. Niestety, był to egzamin, który Polacy oblali.

Od początku to Włosi byli zespołem lepszym, dojrzalszym. W 29. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji, dośrodkowaniu z prawej strony i przedłużeniu podania przez Domenico Berardiego, na strzał z powietrza zdecydował się Pellegrini. Chociaż jego uderzenie nie było najmocniejsze, to piłka po palcach Jakuba Wrąbla wpadła do naszej siatki.

Mimo, że Polacy byli zespołem wyraźnie słabszym, to na przerwę schodzili z remisem. W 42. minucie po dobrym odbiorze i ładnej akcji Bartosza Kapustki gola strzelił Kownacki. Niestety, pięć minut po przerwie, znów przegrywaliśmy. Nasi reprezentanci niepotrzebnie dyskutowali z arbitrem o jego decyzji, Włosi szybko rozegrali rzut wolny, a uderzeniem z 30 metrów Wrąbla pokonał Benassi.

Goście mogli wygrać w Krakowie wyżej. Mogli, ale w 63. minucie, po faulu Tomasza Kędziory, rzutu karnego nie wykorzystał Alberto Cerri. W poniedziałek Polacy rozegrają kolejne spotkanie kontrolne. O godz. 17.00, na stadionie w Kielcach, drużyna Dorny zmierzy się z Czechami.