Grzegorz Krychowiak dostał zakaz od PSG. Nie może mówić o sytuacji w klubie

PSG zabroniło Grzegorzowi Krychowiakowi wypowiadać się na tematy związane z klubem podczas zgrupowania reprezentacji Polski - za pośrednictwem Twittera poinformował Mateusz Święcicki, dziennikarz stacji Eleven Sports.

"PSG zakazało Grzegorzowi Krychowiakowi wypowiadania się na tematy związane z klubem podczas najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski" - napisał Święcicki. Dziennikarz zdradził, że był umówiony z Krychowiakiem na wywiad, ale ten przekazał mu przytoczony komunikat.

Jego informacje potwierdził "Przegląd Sportowy". Klub Krychowiaka miał wystosować oficjalne pismo do PZPN i sponsora piłkarza, firmy Adidas, w którym poinformowało o wspomnianym zakazie.

Prośbę do PZPN, by Krychowiak na zgrupowaniu powstrzymał się od rozmów na temat PSG, przesłał w sobotę do związku rzecznik paryskiego klubu. To pierwszy taki przypadek podczas zgrupowań reprezentacji Polski. Zdarzało się, że piłkarze sami zastrzegali, że jakiegoś tematu nie chcą poruszać, czasem prosili by związek i ich klub ustaliły razem oficjalny komunikat np. w sprawie odjazdu ze zgrupowania z powodu kontuzji. Ale takiej oficjalnej prośby ze strony klubu jeszcze nie było.

Zakaz ma mieć bezpośredni związek z incydentem, do którego doszło podczas treningu PSG przed ostatnim meczem z Olympique Lyon (2:1). Krychowiak miał się poszarpać na zajęciach z kolegą z drużyny - Presnelem Kimpembe, o czym donosili dziennikarze "Le Parisien".

Zgrupowanie reprezentacji Polski potrwa do 27 marca, a jego kulminacyjnym punktem będzie eliminacyjne spotkanie z Czarnogórą, które rozegrane zostanie dzień przed końcem zgrupowania. Początek meczu o godz. 20.45 - relacja w serwisie Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

***

Grzegorz Krychowiak dla Sport.pl: Jest złość. Pierwszy raz w karierze nie gram [ROZMOWA]

- Tylko ja decyduję o tym, czy będę grać, czy nie. Gdybym udowodnił trenerowi że jestem najlepszy, to teraz bym grał. Ale na razie nie udowodniłem - mówił ostatnio Grzegorz Krychowiak w jedynym wywiadzie, którego udzielił Sport.pl. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz wideo
Więcej o: