Milik, Zieliński, Linetty i Kapustka chcą grać na Euro 2017

- Jesteśmy po słowie z piłkarzami. Powiedzieli, że chcą być w tej kadrze. Wszyscy - przyznał w programie "Cafe Futbol" Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, która szykuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Od kilku miesięcy trwa dyskusja, czy w przyszłorocznych mistrzostwach Europy powinni zagrać gwiazdy naszej seniorskiej kadry - Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Karol Linetty i Bartosz Kapustka. W niedzielnym " Cafe Futbol " selekcjoner reprezentacji Marcin Dorna zdradził, iż wszyscy ci piłkarze wyrazili taką chęć.

- Nie można tego określać procentowo, bo do turnieju zostało pół roku, wydarzyć może się jeszcze wiele. Ale jesteśmy po słowie, zawodnicy wyrazili chęć grania. Wszyscy - powiedział trener Dorna.

Wciąż nie wiadomo, czy zgodę na grę Milika i Zielińskiego w czerwcowym turnieju wyrazi szef Napoli, Aurelio De Laurentiis. - Termin rozgrywania meczów reprezentacji seniorów, to termin FIFA, a U-21 - już nie. Na pewno będą to więc historie, które będzie trzeba rozwiązywać dyplomatycznie - powiedział Dorna.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Turniej rozegrany zostanie w dniach od 16 do 30 czerwca w sześciu miastach: Lublinie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Krakowie.

Polacy, którzy mecze grupowe rozegrają w Lublinie (16 i 19 czerwca) i Kielcach (22 czerwca), do faworytów turnieju nie należą Według bukmacherów szansa na triumf drużyny Dorny jest taka sama jak Szwedów i Czechów. Gorzej stoją tylko notowania Serbii, Słowacji i Macedonii.

Nasza reprezentacja nie brała udziału w eliminacjach, przez ostatnie dwa lata do turnieju przygotowywała się tylko w spotkaniach towarzyskich. W tym roku jej bilans jest znakomity. W sześciu spotkaniach odniosła pięć zwycięstw z Finlandią (1:0), Białorusią (3:0), Ukrainą (2:0), Czarnogórą (6:0) i Niemcami (1:0) oraz zanotowała jeden remis z Węgrami (1:1).

Dorna oparł zespół na zawodnikach, którzy niemal w całości występują w ekstraklasie. W reprezentacji występują m.in. Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Dariusz Formella, Dawid Kownacki (Lech Poznań), Jarosław Jach, Jarosław Kubicki (Zagłębie Lubin), Radosław Murawski (Piast Gliwice) czy Patryk Lipski (Ruch Chorzów).

GRUPY EURO 2017:

GRUPA A (Lublin, Kielce): Polska, Słowacja, Szwecja, Anglia.

GRUPA B (Gdynia, Bydgoszcz): Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia.

GRUPA C (Kraków, Tychy): Niemcy, Czechy, Dania, Włochy.

Piotr Zieliński z Napoli i Laura Słowiak czują się dobrze we Włoszech [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.