Młodzieżowe mistrzostwa Europy. Polacy poznali grupowych rywali!

Słowacja, Szwecja i Anglia będą rywalami reprezentacji Polski podczas czerwcowych młodzieżowych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane na naszych boiskach. Losowanie odbyło się w czwartek w Krakowie.

Słowacy z 19 punktami w dorobku wygrali swoją grupę eliminacyjną do turnieju. Drużyna prowadzona przez byłego trenera Zagłębia Lubin Pavla Hapala wyprzedziła m.in. Holandię, którą pokonała dwukrotnie. Hapal już odniósł sukces - swój największy w karierze. To pierwszy awans Słowaków na MME po 15 latach i ośmiu turniejach.

Szwedzi to aktualni młodzieżowi mistrzowie Europy. Przed dwoma laty na turnieju w Czechach pokonali w finale Portugalię po rzutach karnych. W eliminacjach do turnieju drużyna prowadzona przez Hakana Ericsona wygrała grupę m.in. przed silną Hiszpanią. Jej największą gwiazdą jest środkowy obrońca Benfiki Victor Lindelöf.

Teoretycznie najmocniejszym rywalem Polaków będą losowani z pierwszego koszyka Anglicy. Dla nich będzie to szósty z rzędu start w turnieju. W zespole grają m.in. wypożyczony z Arsenalu do Middlesbrough Calum Chambers, skrzydłowy Southampton Nathan Redmon, pomocnik Chelsea Ruben Loftus-Cheek czy napastnik Manchesteru United Marcus Rashford. W eliminacjach Anglicy wygrali sześć z ośmiu meczów, zremisowali dwa.

W grupie B los skojarzył ze sobą Portugalię, Serbię, Hiszpanię oraz debiutanta - Macedonię. W grupie C zagrają z kolei Niemcy, Czechy, Dania oraz Włochy.

Turniej rozegrany zostanie w dniach od 16 do 30 czerwca w sześciu polskich miastach: Lublinie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Krakowie. Polacy mecze grupowe rozegrają w Lublinie (16 czerwca ze Słowacją i 19 czerwca ze Szwecją) i Kielcach (22 czerwca z Anglią). Awans do półfinałów wywalczą zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z najlepszym bilansem z drugiego miejsca.