Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Serie A. Arkadiusz Milik robi dalsze postępy

Arkadiusz Milik coraz odważniej trenuje z piłką po groźnym urazie, jakiego doznał niecałe dwa miesiące temu. W poniedziałek napastnik Napoli biegał z futbolówką między pachołkami

Włoski klub wrzucił w poniedziałek na Twittera film, pokazujący ćwiczenia wracającego do zdrowia napastnika. Polak wyglądał na boisku całkiem swobodnie i z pewnością wszyscy są dobrej myśli, chociaż data zupełnego powrotu 22-latka nie jest jeszcze znana.

Jakiś czas temu, Milik pochwalił się zdjęciem z basenu. Od tego momentu, coraz częściej wrzuca na portale społecznościowe filmy ze swojej rekonwalescencji. 15. listopada zaczął truchtać na bieżni, już dwa dni później wrócił na boisko. Najpierw tylko truchtał na trawie, ale tydzień temu dostał po raz pierwszy od dawna piłkę.

Kontuzja Milika

Na początku października, podczas meczu reprezentacji Polski z Danią (3:2), Milik doznał ciężkiej kontuzji kolana. Polak uszkodził więzadło krzyżowe, konieczna była operacja. Kilka dni po zabiegu rozpoczął intensywną rehabilitację, która jak na razie przebiega wzorowo.

Milik latem przeszedł do Napoli z Ajaksu Amsterdam za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Do tego zdobył trzy bramki w dwóch występach w LM.

Jeśli wszystko nadal będzie szło gładko, Milika możemy ponownie zobaczyć na boisku już w styczniu!

Griezmann w hicie i inne najlepsze sportowe reklamy! [WIDEO]

Więcej o: