Arkadiusz Milik już po operacji

Arkadiusz Milik przeszedł operację więzadeł krzyżowych przednich w lewym kolanie. Zabieg trwał 40 minut i zakończył się sukcesem - czytamy w oświadczeniu na stronie klubu.

Milik operację przeszedł we włoskiej klinice Villa Stuart. Zabieg przeprowadził uznany specjalista profesor Paolo Mariani, a asystował mu klubowy lekarz Napoli Alfonso De Nicola. Zabieg trwał 40 minut i był udany.

Milik ma zostać w klinice jeszcze przez kilka dni. Potem rozpocznie rehabilitację w Castel Volturno w pobliżu Neapolu. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Milika w treningach. Wstępnie mówi się o 4-6 miesiącach.

Kontuzja w meczu z Danią

Starcie bark w bark z Jannikiem Vestergaardem w narożniku boiska w końcówce pierwszej połowy meczu Polska - Dania skończyło się kontuzją więzadeł przednich. Gracz Napoli przeszedł wstępne badania kontuzjowanego kolana jeszcze w Warszawie, potem poleciał do Rzymu, gdzie okazało się, że więzadło jest zerwane. W poniedziałek ma mieć operację. Kontuzja wiąże się z wielomiesięczną przerwą w grze. W przypadku takiego urazu długo potrwa sam okres rekonwalescencji. Należy się spodziewać, że Milik będzie pauzował co najmniej sześć miesięcy. Możliwe, że w tym sezonie na boisku się już nie pojawi.

Wsparcie od samego Maradony

W rzymskiej restauracji Milik wpadł przypadkiem na Diego Maradonę! Była gwiazda Napoli przekazała Polakowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Spotkanie sportowców zostało upamiętnione na wspólnym zdjęciu .

Siedem goli w Napoli

Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Natomiast w dwóch występach w Lidze Mistrzów zdobył trzy bramki.