El. MŚ 2018. Arkadiusz Milik kontuzjowany. Kadrowicze wspierają: Bądź cierpliwy, wrócisz silniejszy

Słowa wsparcia, życzenia szybkiego powrotu do gry i rady od doświadczonych graczy - reprezentanci Polski w specjalnym filmie wspierają kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

- Nie poddawaj się, my wierzymy w ciebie. Wiem, że wrócisz silniejszy i jeszcze niejednokrotnie pomożesz tej reprezentacji. W klubie też pokażesz, na co cię stać. Dlatego trzymamy za ciebie kciuki. Dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko - to życzenia od kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego w specjalnym filmie przygotowanym przez kanał "Łączy nas piłka".

 

W nagraniu wystąpiło wielu reprezentantów Polski. Wszyscy w ciepłych słowach wspierają kontuzjowanego kolegę, dodają otuchy i życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Bardziej doświadczeni gracze życzą przede wszystkim cierpliwości.

- Życzę ci bardzo dużo wytrwałości i cierpliwości do tego, żebyś od czasu do czasu posłuchał starszych i troszeczkę bardziej doświadczonych kolegów, którzy mieli z tą kontuzją do czynienia, bo jest to bardzo ciężka kontuzja. Jestem w stu procentach przekonany, że ty sobie z tym dasz radę - powiedział Jakub Błaszczykowski.

- Patrzeć przed siebie, być cierpliwym, bo te cztery czy pięć miesięcy zleci i potem ta kariera będzie się toczyć dalej. Wiemy, że Arek jest bardzo dobrym zawodnikiem i z tą przeciwnością losu sobie poradzi. Trzymamy kciuki - mówi Łukasz Piszczek

- Miałem to samo co ty. Dałem radę, ty też dasz radę - stwierdził Artur Jędrzejczyk.

Kontuzja w meczu z Danią

Starcie bark w bark z Jannikiem Vestergaardem w narożniku boiska w końcówce pierwszej połowy meczu Polska - Dania skończyło się kontuzją więzadeł przednich. Gracz Napoli przeszedł wstępne badania kontuzjowanego kolana jeszcze w Warszawie, potem poleciał do Rzymu, gdzie okazało się, że więzadło jest zerwane. W poniedziałek ma mieć operację. Kontuzja wiąże się z wielomiesięczną przerwą w grze. W przypadku takiego urazu długo potrwa sam okres rekonwalescencji. Należy się spodziewać, że Milik będzie pauzował co najmniej sześć miesięcy. Możliwe, że w tym sezonie na boisku się już nie pojawi.

Wsparcie od samego Maradony

W rzymskiej restauracji Milik wpadł przypadkiem na Diego Maradonę! Była gwiazda Napoli przekazała Polakowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Spotkanie sportowców zostało upamiętnione na wspólnym zdjęciu .

Zobacz wideo

Oto Matilde Rossi, zjawiskowa dziewczyna Łukasza Skorupskiego! [ZDJĘCIA]

Więcej o: