El. MŚ 2018. Polska - Dania. Pierre Emile Hojbjerg zapytany o Roberta Lewandowskiego: Mam tylko jedno słowo

- Mam tylko jedno słowo: klasa światowa [verdensklasse z duńskiego - dop. red.] - powiedział Pierre Emile Hojbjerg zapytany o Roberta Lewandowskiego. Mecz Polski z Danią w el. MŚ 2018 w sobotę o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

Reprezentant Danii grał z Lewandowskim w Bayernie Monachium nim odszedł do angielskiego Southampton. W tym sezonie zagrał już w 10 meczach. 21-latek jest już doświadczony również na arenie międzynarodowej - ma na koncie 19 występów w reprezentacji Danii, w której zadebiutował w wieku 18 lat.

O Lewandowskiego został zapytany przez "Tipsbladet" w związku ze zbliżającym się meczem. - Mam tylko jedno słowo: klasa światowa. Bardzo, bardzo skoncentrowany i bardzo, bardzo uważny. Jest bardzo dynamiczny i bardzo silny, więc na to trzeba uważać. Ale z drugiej strony ma na barkach oczekiwania całego narodu, musi czuć presję - stwierdził Hojbjerg.

- To prawdopodobnie nasz najsilniejszy rywal, najbardziej wymagający - powiedział Duńczyk o reprezentacji Polski. - To ciężki test, ale musimy pokazać, co umiemy. Musimy dobrze rozpracować Polaków.

Dania w pierwszym meczu eliminacji wygrała 1-0 z Armenią, natomiast Polacy zremisowali 2-2 z Kazachstanem. W tej grupie znajdują się jeszcze Rumunia i Czarnogóra (1-1 w bezpośrednim starciu).

Zobacz wideo
Więcej o: