Eliminacje Euro 2016. Robert Lewandowski wmieszany w kampanię wyborczą. PZPN zażądał od Platformy Obywatelskiej usunięcia zdjęcia

Platforma Obywatelska wrzuca na swojego Facebooka zdjęcia, którymi odlicza dni do wyborów parlamentarnych. Przy liczbie "13" znalazła się fotografia z Robertem Lewandowskim i podpisem "tyle goli zdobył w eliminacjach Euro 2016". PZPN odebrał to jako bezprawne wykorzystanie wizerunku piłkarza w kampanii wyborczej. I zażądał usunięcia zdjęcia.

Oburzony zachowaniem Platformy związek opublikował na swojej stronie długie oświadczenie w tej sprawie. Napisał m.in.:

"Wykorzystywanie wizerunków zawodników reprezentacji kraju w piłce nożnej w stroju tej reprezentacji przez osoby trzecie może następować wyłącznie za zgodą PZPN (...) PZPN pragnie zaznaczyć, że jest podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej. PZPN zwraca się o niezwłoczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz usunięcie z oficjalnego profilu Platformy Obywatelskiej na portalu społecznościowym Facebook wskazanego zdjęcia z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego w oficjalnym stroju reprezentacji kraju, wykorzystanego bez wiedzy i zgody PZPN. Oczekujemy na natychmiastową reakcję ze strony partii, jednocześnie wyrażając nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości".

Czytaj cały komunikat PZPN

Platforma usunęła już zdjęcie ze swojego profilu.

Zobacz wideo

Świetna atmosfera w kadrze. Za kulisami, czyli "The best of Łączy nas piłka" [ZOBACZ]

Więcej o: