Euro 2016. Euforia w polskiej prasie: To była biało-czerwona fiesta. Marzenia i sny stały się faktem

Robert Lewandowski wciąż gra jak natchniony. Jeśli do przyszłego roku utrzyma nieziemską formę, możemy marzyć o pięknym lecie 2016 - czytamy po awansie reprezentacji Polski do mistrzostw Europy, które zorganizuje Francja.

"Gazeta Wyborcza": Jedziemy na Euro

"Irlandczycy atakowali ostro, ale piłkę sprawniej kopali Polacy. Wygrali 2:1, awansowali" - czytamy. - Adam Nawałka uparł się, żeby to Robert Lewandowski był twarzą jego drużyny, kiedy jeszcze nie było to takie oczywiste jak dziś. Trafił idealnie - pisze Dariusz Wołowski .

"Rzeczpospolita": Polska w finałach. Jedziemy do Francji!

"Jest upragniony awans na Euro, ale święto na Stadionie Narodowym można było zacząć dopiero po ostatnim gwizdku sędziego.[...] Na szczęście Robert Lewandowski wciąż gra jak natchniony. Jeśli do przyszłego roku utrzyma nieziemską formę, możemy marzyć o pięknym lecie 2016."

"Super Express": Lewy zabrał Polaków do Francji

"Kiedy turecki sędzia Cunayet Cakir odgwizdał wreszcie koniec meczu, 57 tysięcy kibiców na trybunach oszalało ze szczęścia, a Stadion Narodowy niemal odleciał. To była biało-czerwona fiesta. Marzenia i sny stały się faktem. Polska pokonała 2:1 Irlandię i zagra na Euro 2016 we Francji!!! Zwycięską bramkę strzelił nasz wspaniały kapitan Robert Lewandowski, kończąc eliminacje z aż 13 trafieniami".

"Polska The Times": Lewandowski znów wielki. Jedziemy na Euro!

"Panie prezesie, meldujemy wykonanie zadania. [...] W ostatnich latach dla polskiej piłki nie ma szczęśliwszej daty niż 11 października. Tego dnia pokonaliśmy Portugalię na Stadionie Śląskim w eliminacjach do Euro 2008, dwa lata później również w Chorzowie ograliśmy Czechów (el. mundialu 2010), a w zeszłym roku na Stadionie Narodowym ulegli nam mistrzowie świata - Niemcy. Po niedzielnym meczu z Irlandią kibice mogą śmiało zacząć wierzyć w magię dat".

"Fakt": Hurra! Jedziemy na Euro 2016

"Dziękujemy, Robert! To dzięki twoim 13 bramkom nasi zagrają w mistrzostwach Europy we Francji. Wczoraj tym ostatnim golem znokautowałeś Irlandczyków".

"Przegląd Sportowy": Kto awansował? Polska! Polska! Polska!

"Do Francji możemy pojechać z podniesionymi głowami, bo Adam Nawałka stworzył drużynę, z której powinniśmy być dumni. Zespół z wielkim liderem Robertem Lewandowskim od wczoraj ma przed sobą nowy cel: pokazać na Euro 2016, że jest zdolny pokonać każdego".

ONI DALI NAM AWANS! [POCZET BOHATERÓW]

Zobacz wideo
Czy bez Roberta Lewanowskiego Polska wywalczyłaby awans?
Więcej o: