Euro 2016. Media na świecie: Sami wiecie kto: Lewandowski ze zwycięskim golem dla Polski

Zachwyty nad Robertem Lewandowskim płyną z całego świata. "Wypuszcza gole, jakby stał przy taśmie produkcyjnej", "Talizman", "On trafia, trafia, trafia..."

W niedzielny wieczór na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Irlandię 2:1 po golach Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskiego. W eliminacyjnej grupie D zajęli drugie miejsce, punkt za Niemcami i wywalczyli awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które zorganizuje Francja. W światowych mediach pojawia się w zasadzie tylko jedno nazwisko - Lewandowski.

Niemiecki "Kicker" podkreśla, że Lewandowski strzelił 13 goli w eliminacjach ME i wyrównał rekord Davida Healy'ego z Irlandii Północnej, który miał tyle samo trafień w kwalifikacjach do Euro 2008. "Lewandowski wypuszcza gole jakby stał przy taśmie produkcyjnej". "Bild" wtóruje: "Kolejny rekord! Lewandowski wstrzelił Polskę do ME" i tekst zaczyna od słów: "On trafia, trafia, trafia..."

"Daily Mirror" w swojej relacji z meczu myli się wielokrotnie, m.in. myli Olkowskiego z Mączyńskim, ale jeśli chodzi o Lewandowskiego, to błędów nie ma. "W 447 minut dla klubu i reprezentacji strzelił 15 goli. Odebrał Irlandczykom nadzieje na bezpośrednią kwalifikację" - pisze dziennik w swoim internetowym wydaniu. A do tekstu zamieszcza zdjęcie z wymownym podpisem: "Sami wiecie kto: Lewandowski ze zwycięskim golem dla Polski"

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Mirror

W podobnym tonie pisze niemiecki "Spiegel": "Robert Lewandowski (bo któż by inny?) wstrzelił Polskę do turnieju finałowego mistrzostw Europy.

"Lewandowski spełnił oczekiwania i potwierdził, że może być uznawany za najlepszą "dziewiątkę" świata. Przez cały mecz swoją grą wskazywał na braki w irlandzkim zespole, który kopał go, ale zatrzymać nie potrafił" - pisze irlandzki "Independent".

"Lewandowski to najpotężniejszy strzelec na planecie i powód, dla którego Irlandia znów będzie musiała o Euro walczyć w barażach" - pisze "Daily Mail".

"Guardian" nazywa 27-letniego napastnika talizmanem. "Szybko starał się potwierdzić przedmeczowe słowa swojego trenera, że nikt nie jest w stanie go zatrzymać".

"Lewandowski załatwił Polsce bilety na Euro" - to tytuł z dziennika "Marca", który wprost określa reprezentację Polski drużyną Lewandowskiego, a jego samego jednym z najlepszych napastników świata. "AS" nazywa gola głową Lewandowskiego "nieprawdopodobnym".

Tak z awansu cieszyli się piłkarze. Selfie Błaszczykowskiego, taniec Krychowiaka i Szczęsnego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Czy bez Roberta Lewanowskiego Polska wywalczyłaby awans?
Więcej o: