El. Euro 2016. Prasa po meczu Niemcy - Polska: "Rozbiliśmy się o niemiecki pociąg"

Prasa jednomyślnie donosi o "godnej" i "honorowej" porażce reprezentacji Polski w meczu z mistrzami świata.

"Fakt" - "Taka porażka wstydu nie przynosi"

- Przegraliśmy z Niemcami i straciliśmy pozycję lidera w grupie eliminacji Euro 2016, ale występu we Frankfurcie Polacy nie muszą się wstydzić. Bo choć przespali pierwszych dwadzieścia minut, tracąc szybko dwa gole, to potrafili podnieść się z kolan i postraszyć gospodarzy, którzy do końca meczu nie mogli być pewni wygranej(...). Niemcy jak przystało na mistrzów świata, udzielali nam lekcji futbolu, ale właśnie wtedy Polacy przeprowadzili piękną akcję - pisze "Fakt".

"Gazeta Wyborcza" - "Niemcy - Polska, zwycięska porażka"

- To się oglądało! Możemy nienawidzić tradycyjnego, skażonego zgodą na przewlekłą klęskowość "Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało", ale we Frankfurcie nasi piłkarze na zawartą w tytule przesadę zwyczajnie zasłużyli. Choć ulegli Niemcom, to wypadli nawet okazalej niż przed rokiem, gdy zwyciężyli. (...) Nasi znów przypomnieli, że mają zaletę bezcenną w eliminacjach i w ogóle wszelkich wyzwaniach rozciągniętych na mnóstwo meczów. Otóż ludzie Nawałki zasadniczo nigdy nie dają ciała - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Przegląd Sportowy" - "Gospodarze zagrali jak na mistrzów przystało"

- Plan trenera Adama Nawałki był prosty - przetrwać początkowy napór Niemców, zagęścić środek pola i nie dopuszczać do strzałów. Niestety, od początku gospodarze robili, co chcieli - czytamy na łamach "Przeglądu Sportowego".

"Super Express" - "Rozbiliśmy się o niemiecki pociąg"

- Miała być walka na całym boisku i była. Były też sytuacje bramkowe i naprawdę świetne momenty Polaków. Niestety, za to punktów się nie przyznaje - informuje "Super Express".

Więcej o: