Euro 2016. Niemcy - Polska. Co się stanie, gdy wygramy, przegramy lub zremisujemy z Niemcami [SCENARIUSZE]

W piątek reprezentacja Polski zmierzy się we Frankfurcie z Niemcami. Wynik tego meczu może mieć duże znaczenie dla układu tabeli. Jeśli Polacy wygrają, w meczach ze Szkocją i Irlandią może im do awansu wystarczyć nawet jeden punkt. Sprawdźcie, jak może wyglądać tabela w zależności od wyniku tego spotkania i jaki może być końcowy układ tabeli grupy D w oparciu o prawdopodobne scenariusze. Relacja z meczu z Niemcami od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Aktualna tabela. Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty, bilans bramkowy

Mecze do rozegrania: Niemcy - Polska, Gruzja - Szkocja, Gibraltar - Irlandia (4 września), Irlandia - Gruzja, Polska - Gibraltar, Szkocja - Niemcy (7 września), Gruzja - Gibraltar, Szkocja - Polska, Irlandia - Niemcy (8 października), Polska - Irlandia, Gibraltar - Szkocja i Niemcy - Gruzja (11 października).

W piątek Polacy grają z Niemcami, Gibraltar z Irlandią, a Szkocja z Gruzją. Przyjmijmy, że Szkoci i Irlandczycy uporają się ze swoimi niżej notowanymi rywalami. Jak będzie wyglądała tabela w zależności od wyniku meczu Polski z Niemcami?

WYGRAMY!

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

Hurraoptymistyczny scenariusz pozwoli nam utrzymać trzypunktową przewagę nad Szkocją i pięciopunktową nad Irlandią oraz zepchnie Niemców na trzecią pozycję w tabeli. Wciąż jednak Polacy nie będą pewni awansu. W razie porażek ze Szkocją (8 października) i Irlandią (11 października) i niekorzystnych wynikach w innych spotkaniach mogą nawet zająć czwarte miejsce w tabeli. Patrząc jednak z innej strony - do awansu może wystarczać nawet tylko remis ze Szkocją lub z Irlandią (jeśli oba zespoły przegrają z Niemcami). A zwycięstwo z jednym z tych zespołów będzie już gwarancją awansu.

ZREMISUJEMY

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

Remis pozwoli utrzymać naszej reprezentacji pierwsze miejsce w grupie. Kluczowe będą jednak mecze ze Szkocją i Irlandią i nie możemy w nich nie zdobyć żadnego punktu. Przy takim układzie awans może dać nam remis ze Szkocją.

PRZEGRAMY...

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

Niby nic się nie dzieje, ale już nie jesteśmy liderem grupy. O awans walczymy przede wszystkim z Irlandią i Szkocją. Jeśli 8 października pokonamy Szkocję, będziemy cieszyć się z awansu.

Zobaczmy teraz, jak mogłyby wyglądać końcowe tabele w zależności od wyników wszystkich spotkań w grupie. Przyjęliśmy, że Niemcy, Szkoci, Polacy i Irlandczycy wywalczą w meczach z Gibraltarem i Gruzją komplet punktów. Najważniejsze mecze, które będą miały wpływ na kształt tabeli, to spotkania: Niemcy - Polska, Szkocja - Niemcy, Irlandia - Niemcy, Szkocja - Polska, Polska - Irlandia.

Wariant pierwszy: pesymistyczny

Załóżmy, że Polacy przegrają z Niemcami i Szkocją. W dodatku Niemcy pokonują Irlandię, a w meczu Szkocja - Niemcy pada remis. Wówczas ostatni mecz z Irlandią będzie meczem o pozostanie na trzecim miejscu, dającym szansę na grę w barażach.

Kolejno: reprezentacja, mecze punkty

Wariant drugi: realistyczny

W tej wersji Polska przegrywa z Niemcami i remisuje na wyjeździe ze Szkocją 1:1. Niemcy wygrają też z Irlandią oraz ze Szkocją. Przed ostatnim meczem Polakom wystarczy remis z Irlandią, by wyprzedzić Szkocję i awansować bezpośrednio.

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

Wariant trzeci: optymistyczny

Załóżmy, że remisujemy z Niemcami i wygrywamy w Szkocji. Niemcy ogrywają Irlandczyków, ale w Szkocji tylko remisują. Wówczas już przed ostatnim meczem Polska ma pewny nie tylko awans, ale i wygraną w grupie. Tylko na ile jest to realny scenariusz?

Kolejno: reprezentacja, mecze, punkty

To są oczywiście tylko przykładowe, najbardziej prawdopodobne scenariusze w "polskiej" grupie. Wszystkie możesz sprawdzić w naszym "typerze", który znajduje się poniżej:

Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]

Zobacz wideo
Polska z Niemcami...
Więcej o: