Polska - Grecja. Kamil Glik kapitanem reprezentacji

Kamil Glik będzie kapitanem piłkarskiej reprezentacji Polski we wtorkowym towarzyskim meczu z Grecją w Gdańsku. Zastąpi Roberta Lewandowskiego, który znalazł się wśród graczy zwolnionych z tego meczu przez selekcjonera Adama Nawałkę. Relacja Z Czuba i na żywo we wtorek od 20.45 w Sport.pl.

Z Grecją nie zagrają też bramkarz Swansea Łukasz Fabiański, obrońca Borussii Dortmund Łukasz Piszczek, pomocnik Sevilli Grzegorz Krychowiak - czyli piłkarze, którzy w kadrze Nawałki są pewniakami i nie muszą być poddawani kolejnym testom. Są po ciężkim sezonie w klubach, mogą już zacząć wakacje. Selekcjoner zwolnił też ze zgrupowania młodego gracza Lecha Dawida Kownackiego i trzech legionistów: Tomasza Jodłowca, Michała Kucharczyka i Łukasza Brozia. Prosił o to trener wicemistrza Polski Henning Berg, tłumacząc, że jego piłkarze są przemęczeni.

Glik jako zastępca

Pod nieobecność Lewandowskiego kapitanem na Grecję będzie Glik, choć najwięcej meczów w kadrze z powołanych rozegrał wracający do reprezentacji Kuba Błaszczykowski (69). Na początku kadencji Nawałka mówił, że liczba meczów w drużynie narodowej jest decydująca, potem, po kontuzji skrzydłowego Borussii, opaskę przejął Lewandowski i ją zachował.

Początkowo rozczarowany Błaszczykowski z decyzją trenera w końcu się pogodził, wrócił do kadry. W sobotę wszedł z ławki i zagrał przeciw Gruzji, zaliczając asystę przy golu Lewandowskiego. We wtorek zagra z Grecją, ale nie będzie kapitanem - selekcjoner przekaże opaskę Glikowi (30 meczów w reprezentacji), który został mianowany zastępcą Lewandowskiego w czasie kontuzji Błaszczykowskiego.

Najlepsze memy po zwycięstwie nad Gruzją

Zobacz wideo
Kto powinien być kapitanem Polski w meczu z Grecją?
Więcej o: