Euro 2016. Polska - Gruzja. Zając: Zawodnicy są swoimi trenerami

- Dzisiaj byłem rano na kontroli, sprawdziłem, czy wszystko jest OK, i wiem już, że mogę grać bez maski - powiedział Robert Lewandowski na konferencji prasowej przed meczem Polska - Gruzja. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl w sobotę od 18.

Bogdan Zając, asystent Adama Nawałki

Grzegorz Krychowiak wraca do pełnego treningu razem z drużyną. Wszystko idzie w odpowiednim kierunku.

Nie ma co ukrywać, że w tym terminie musieliśmy zindywidualizować treningi dla naszych zawodników. Każdy z nich miał plan, byliśmy w kontakcie, oni wykonywali je albo sami, albo ze swoimi trenerami. Ci, którzy mieli dłuższą przerwę, uczestniczyli w minizgrupowaniu, by mieć kontakt z piłką, grać w grupie.

Dzisiaj zawodnicy mają już pełną świadomość, więc my możemy już tylko podpowiadać, sugerować, a oni są swoimi trenerami.

W Gruzji zmienił się trener, jest inne ustawienie. Widzieliśmy ich mecz z Niemcami, była dogłębna analiza ich gry, dzisiaj nasz wysłannik obserwuje ich towarzyski mecz z Ukrainą. Mocno postawili się Niemcom, ale my znamy ich mankamenty i mocne strony.

Mamy czterech skrzydłowych, ale to pole manewru, a nie żaden zgryz. Każdy, nawet rezerwowy jest ważnym elementem. To będzie naszym atutem, że na skrzydłach też będziemy mogli mieć roszady. Musimy się nastawić, że od pierwszych minut będziemy dyktować warunki gry, nadawać tempo spotkaniu. Na pewno to będziemy brali pod uwagę. Będzie gorąca atmosfera w sobotę, te zmiany po 70.-80. min mogą być kluczowe.

Zdajemy sobie sprawę, że Kuba miał bardzo długą przerwę i nawet jeśli spytamy fachowca, to powie, że po pół roku przerwy potrzebuje on kolejnych sześciu miesięcy, by wrócić do pełni formy. Cały czas byliśmy w kontakcie z Kubą i ze sztabem Borussii. Daliśmy mu spokojnie czas, by wrócił, a ten rytm meczowy na wiosnę na pewno pozwolił mu wracać do wysokiej dyspozycji.

O Pazdanie: Michał zwiększył rywalizację na pozycji środkowego obrońcy, bo jego forma pokazała, że może aspirować do gry w pierwszym składzie. Ale są też inni, Marcin Komorowski i Thiago Cionek, więc będziemy ich obserwować i dzień przed meczem podejmiemy decyzję.

Robert Lewandowski:

O krótszym sezonie Bayernu: Po sezonie miałem mało czasu, by odpocząć, zwłaszcza że w głowie była myśl o reprezentacji i podtrzymaniu formy. Wcześniejsze zdobycie mistrzostwa Niemiec nie miało żadnego znaczenia. Niedosyt jest, bo nie wygraliśmy w pucharze krajowym ani w Lidze Mistrzów.

O masce i innych urazach: Dzisiaj byłem rano na kontroli, sprawdziłem, czy wszystko jest OK, i wiem już, że mogę grać bez maski. Ten ostatni mecz z maską, 23 maja był faktycznie ostatnim. Mam nadzieję, że mogę ją oddać na licytację i zapomnieć o tym. Maska mi przeszkadzała, brakowało komfortu. W niej też strzelałem gole, więc to nie wpływa aż tak bardzo.

O Gruzji: To nie będzie łatwy mecz. Pamiętajmy o pierwszej połowie, którą tam rozegraliśmy. Do pierwszego gola będzie bardzo trudno, trzeba szybko go strzelić. To dla nas bardzo ważny mecz w kontekście tabeli i spotkań, jakie nam zostały.

Reprezentacja Gruzji to nie jest drużyna z wybitnymi nazwiskami, ale jeśli grają zespołowo, to są groźni. Nie ma znaczenia, kto będzie groźniejszy, a kto mniej, bo nogi nie odstawią.

Mam nadzieję, że warunki będą dobre, że będziemy mogli grać piłką, bo tak chcemy.

Łukasz Fabiański:

Przyjeżdżam jako numer "jeden" w klubie. Jeśli chodzi o pozycję w reprezentacji, to rywalizacja jest ogromna. Decyzję podejmuje trener. Moja sytuacja w klubie pozwala mi walczyć o wyjściowy skład tutaj.

Niezależnie z kim się gra, trzeba analizować przeciwnika, jak zachowują się w ofensywie. Nie inaczej jest w ich przypadku, bo zmienili trenera. To będzie inne spotkanie niż w Gruzji. Mądrzejsi będziemy po tym towarzyskim meczu z Ukrainą.

Karol Linetty:

Nie myślę o tym co było, choć zebrałem sporo gratulacji. Skupiam się, by jak najwięcej wynieść z treningu. Chciałbym stanowić o sile reprezentacji, będę ciężko pracował, aby tak się stało i liczę, że dostanę szansę.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: