Reprezentacja. "Przegląd": Błaszczykowski wraca do kadry

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi czwartkowy "Przegląd Sportowy", Adam Nawałka zamierza powołać Jakuba Błaszczykowskiego na najbliższe mecze reprezentacji Polski z Gruzją i Grecją. Dla byłego kapitana to powrót do kadry po 19 miesiącach przerwy.

Skrzydłowy Borussii wrócił na boisko wiosną, po prawie rocznej przerwie w grze. Choć zaczął regularnie grać w Borussii, to Nawałka nie powołał go na marcowe spotkanie eliminacji Euro 2016 z Irlandią. - Wielokrotnie obserwowaliśmy Kubę. Doszedłem do wniosku, że za wcześnie na powrót do kadry - uzasadniał wtedy selekcjoner .

Jak pisze "Przegląd" , Nawałka odwiedził Błaszczykowskiego w weekend i spotkał się z piłkarzem po meczu Borussii z VfL Wolfsburg. Efektem rozmowy ma być powołanie pomocnika niemieckiego klubu na zgrupowaniu, które rozpocznie się 8 czerwca. Kadra będzie się na nim przygotowywać do eliminacyjnego meczu z Gruzją 13 czerwca w Warszawie i towarzyskiego z Grecją zaplanowanego na 16 czerwca w Gdańsku.

Na przeszkodzie powrotowi Błaszczykowskiego może jeszcze stanąć zdrowie. Polak nie gra od 2 maja z powodu kontuzji przywodziciela. Nie jest pewne, czy zagra w najbliższym meczu Bundesligi z Werderem Brema i finale Pucharu Niemiec z Wolfsburgiem, ale jak pisze "Przegląd" - "mimo to przyjazd zawodnika do Warszawy właściwie jest przesądzony".

Zobacz wideo

Jak dobrze znasz polskich piłkarzy? Rozpoznasz ich po sylwetkach? [QUIZ]

Czy cieszy cię powrót Jakuba Błaszczykowskiego do kadry?
Więcej o: