Polska - Szwajcaria 2:2. Adam Nawałka: Milik wie, jak dużo mu jeszcze brakuje

- On bardzo wierzy w siebie, ale ma duży dystans i wie, jak dużo mu jeszcze brakuje. Wierzę, że on wciąż będzie się rozwijał - powiedział Adama Nawałka o Arkadiuszu Miliku po towarzyskim meczu Polska - Szwajcaria we Wrocławiu (2:2). Milik strzelił przepięknego gola z rzutu wolnego.

Nawałka o meczu:

Z pewnością było to bardzo emocjonujące spotkanie. Zaczęło się nie najlepiej, natomiast zawodnicy odpowiedzieli bardzo dobrze, już w pierwszej połowie wyrównując, w drugiej przejmując inicjatywę. Stąd mogę pochwalić moich piłkarzy za zaangażowanie, charakter i grę do samego końca. Prowadzenie mogło być jeszcze większe, gdybyśmy zakończyli mecz w pełnym składzie. Cieszę się, że daliśmy kibicom radość. Z punktu szkoleniowego to było ważne spotkanie, zwłaszcza w ataku zaprezentowaliśmy kilka ciekawych akcji. W defensywie musimy jeszcze ciężko pracować, by wszystko działało. Nie będę wypowiadał się co do poszczególnych nazwisk, ale dopiero przeanalizujemy wszystko i wyciągniemy odpowiednie wnioski.

Nawałka o Mili:

Wprowadzenie Sebastiana i oddanie mu opaski wynikało z sytuacji meczowej. Zaprezentował się w tej roli bardzo dobrze, jak zwykle zresztą, a to był taki symboliczny gest. Dla mnie jest ważne, że to drużyna z charakterem, walcząca, jeden za drugiego, dobrze funkcjonująca się na i poza boiskiem.

Nawałka o Miliku:

Rozpocząłem współpracę z Arkiem w Górniku Zabrze, gdy miał 16 lat. bardzo duża skala talentu, natomiast ja starałem się mu pomóc, by się rozwijał, jako napastnik, ale również wielokrotnie rozmawialiśmy, że mentalność jest bardzo ważna. On bardzo wierzy w siebie, ale ma duży dystans i wie, jak dużo mu jeszcze brakuje. Wierzę, że on wciąż będzie się rozwijał. Taka jest moja rola, by on się rozwijał. Wierzę, że Arek dalej będzie się rozwijał, ale jeszcze zrobi kolejny krok, tak by reprezentacja miała pożytek i kibice cieszyli się z jego gry w ważnych meczach.

Nawałka o bramkarzach:

Do Artura Boruca i do Łukasza Fabiańskiego jestem przekonany, wykonują świetną pracę i wspierają Wojtka Szczęsnego. Jest świetna atmosfera, dzisiaj oni potwierdzili swoją klasę. Wierzę, że ta współpraca będzie się układała dalej tak dobrze.

Nawałka o szansach

Karol Linetty musi poczekać na swoją szansę. To bardzo duży talent, musi się rozwijać, ja mu dałem szansę kilka miesięcy temu i myślę, że wtedy ją wykorzystał.

Z pewnością o czerwonej kartce będę rozmawiał z Michałem (Żyrą - przyp. red.), natomiast sam mecz wszystkim dostarczył wielu emocji. Jestem zadowolony z postawy zawodników, grali do samego końca o zwycięstwo, nawet, gdy zespół był osłabiony. Natomiast będziemy dokładnie analizować spotkanie i wtedy wyciągać wnioski. Michał popełnił wcześniej błąd, że przerwał akcję. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji przede wszystkim.

Zobacz wideo

Najlepsze rok kadry od 2001 roku! Jak do tego doszło?

Kto był najlepszym polskim piłkarzem w meczu ze Szwajcarią?
Więcej o: