Reprezentacja Polski. Nawałka komentuje powołania: Boenisch? Musi grać w klubie

- Rozmawiałem z obrońcą Leverkusen i ma spore szanse otrzymać powołanie do kadry, pod warunkiem gry w nadchodzących meczach ligowych - mówi o Sebastianie Boenischu Adam Nawałka. Gracz Bayeru nie znalazł się w kadrze na mecze z Gruzją i Szwajcarią.

W piątek Nawałka powołał piłkarzy z klubów zagranicznych na eliminacyjne spotkanie z Gruzją (14 listopada) i towarzyskie ze Szwajcarią (18 listopada). Największym zaskoczeniem jest powrót Piotra Zielińskiego, pomocnika Empoli. - Dobrze radzi sobie w drużynie młodzieżowej Marcina Dorny, a ostatnio coraz pewniej poczyna sobie w klubowej jedenastce - skomentował swój wybór Nawałka na oficjalnej stronie PZPN.

W kadrze nie ma dwóch ważnych dla drużyny obrońców. - Kontuzja stawu kolanowego wykluczyła zaś Jakuba Wawrzyniaka. Po urazie wraca do gry Sebastian Boenisch. Rozmawiałem z obrońcą Leverkusen i ma spore szanse otrzymać powołanie do kadry, pod warunkiem gry w nadchodzących meczach ligowych - uspokaja Nawałka.

Selekcjoner podkreślił, że w Gruzji jego piłkarzy czeka trudne spotkanie. - W Tbilisi, jak pokazuje historia, naszej reprezentacji nigdy nie grało się łatwo. Jedziemy tam jednak z nastawieniem zdobycia trzech punktów. Pamiętajmy też, że trzy dni po spotkaniu eliminacyjnym gramy towarzysko ze Szwajcarią we Wrocławiu. Stąd mam w planie powołać na najbliższe zgrupowanie większą liczbę - 25 zawodników - wyjaśnił.

W sumie Nawałka powołał siedemnastu piłkarzy z klubów zagranicznych. Skład nie jest jednak optymalny. - Czekam na powrót do reprezentacji Kuby Błaszczykowskiego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będzie do dyspozycji trenera Borussii Dortmund i po kontuzji nie zostanie śladu. Tym razem w kadrze na mecze z Gruzją i Szwajcarią zabraknie Waldemara Soboty. Od niego, tak jak i pozostałych kadrowiczów, wymagam ustabilizowania formy w klubie - stwierdził Nawałka.

EA Sports zdradza, kto jest najszybszy w prawdziwej Premier League [TOP 10]

Więcej o: