Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. Euro 2016. Polska - Niemcy. Prasa: Nikt nie broni wierzyć

PRZEGLĄD PRASY. "Tonący Niemca się chwyta", "Nikt nie broni wierzyć" czy "Przejdźcie do historii" - tak prasa zapowiada sobotni mecz Polska - Niemcy w el. Euro 2016. Początek o 20.45. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

"Gazeta Wyborcza": Tonący Niemca się chwyta

Teoretycznie powinniśmy zacierać ręce, że Polacy zderzą się z Niemcami akurat teraz. Ze wszystkich piłkarzy przez rywali właśnie utraconych - bo pokończyli reprezentacyjne kariery lub się leczą - być może zestawiliby jedenastkę nawet silniejszą od tej, którą ujrzymy na Stadionie Narodowym. My natomiast doczekaliśmy się nie tylko najwybitniejszego solisty po 1989 roku (w Robercie Lewandowskim), ale też naprawdę zdolnego pokolenia. Reprezentację tworzą wyczynowcy - niekiedy wychowani poza krajem, zniesienie granic w Europie bardzo tu pomaga - cenieni w renomowanych firmach zagranicznych, którzy nie więdną, jak poprzednicy, od wielomiesięcznej bezczynności w fotelach rezerwowych. Ba, jedynym na boisku piłkarzem sfrustrowanym beznadziejną sytuacją w swoim klubie będzie dziś Niemiec! Łukasz Podolski nie wystąpił w tym sezonie w podstawowym składzie Arsenalu ani w lidze angielskiej, ani w Lidze Mistrzów. Słowem, Słowacy, którzy w czwartek do upadłego walczyli z Hiszpanią i zdołali ją sensacyjnie pokonać, wcale nie przebierają w bogatszych zasobach ludzkich - czytamy w tekście Rafała Steca, dziennikarza "Wyborczej".

"Przegląd Sportowy": Nikt nie broni wierzyć

Dziś jednak wszystko może się odmienić. Bo jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie na wypełnionym do ostatniego krzesełka biało-czerwonym Stadionie Narodowym na warszawskiej Pradze, to gdzie? Jeśli nie z gwiazdami Arsenalu, Bayernu, Torino, Sevilli czy Borussii Dortmund - to z kim w składzie można marzyć o pozytywnym wyniku z Niemcami? Polscy piłkarze wygrywali już z Brazylią, Argentyną, Hiszpanią, Anglią czy Holandią. Niemców z RFN nie udało się pokonać nigdy, kiedyś ta przeklęta passa musi się skończyć. (...) Trzy punkty z Niemcami awansu nie dadzą. Ważniejsze będzie wtorkowe spotkanie ze Szkocją, prawdopodobnie bezpośrednim rywalem w walce o wyjazd na turniej do Francji, ale pozytywny wynik może być fundamentem narodzin zespołu - pisze dziennikarz "PS" Robert Błoński.

"Fakt": Przejdźcie do historii

Niemcy to drużyna w remoncie, a kadra Nawałki spróbuje odnaleźć stabilizację. Selekcjoner ma do dyspozycji gwiazdy europejskich klubów i próbuje ulepić z nich porządną drużynę. Do szczęścia brakuje spektakularnego sukcesu. Takiego, jaki uskrzydlił poprzednie reprezentacje.

"Super Express": Lewandowski, strzel Neuerowi JESZCZE RAZ

To już dzisiaj. Na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski stawi czoło mistrzom świata - Niemcom. Liczymy na skuteczność Roberta Lewandowskiego (26 l.), który do niedawna miał patent na najlepszego bramkarza globu - Manuela Neuera (28 l.). Do tej pory Polak i Niemiec mierzyli się 13-krotnie. Lewandowski strzelił Neuerowi sześć goli, ale w ostatnich siedmiu pojedynkach - żadnego.

Zobacz wideo
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ