Euro 2016. Eugen Polański nie zagra z Niemcami. Piłkarz odmówił Adamowi Nawałce

Piłkarz Hoffenheim Eugen Polanski w rozmowie telefonicznej z selekcjonerem Adamem Nawałką odmówił powrotu do reprezentacji Polski - informuje Polsat Sport. W ten sposób Polanski nie zagra w październikowych meczach z Niemcami i Szkocją w eliminacjach do EURO 2016.

Nawałka spotkał się z Polanskim w Sinsheim po sobotnim meczu Hoffenheim z Wolfsburgiem (1:1) w lidze niemieckiej. Urodzony w Sosnowcu zawodnik usłyszał od selekcjonera, że może wrócić do kadry na eliminacyjne mecze Euro 2016 z Niemcami (11 października) i Szkocją (14 października) w Warszawie.

Według informacji polsatsport.pl Polanski we wtorek w rozmowie telefonicznej zakomunikował trenerowi, że podtrzymuje decyzję o rezygnacji z występów w reprezentacji Polski, dopóki jej selekcjonerem będzie Nawałka.

Defensywny pomocnik Hoffenheim w maju swoją decyzję tłumaczył nieprzychylnymi i nieprawdziwymi informacjami, jakoby nie zależało mu na występach z orłem na piersi. W kadrze zagrał do tej pory w 19 meczach.

Polanski jest podstawowym zawodnikiem Hoffenheim. W tym sezonie zagrał we wszystkich trzech meczach w lidze od pierwszej do ostatniej minuty. Hoffenheim w Bundeslidze zajmuje dziewiąte miejsce.

W pierwszym meczu eliminacji Euro 2016 Polacy wygrali w Faro z Gibraltarem 7:0 i zostali liderem grupy D.

Powrót Polanskiego do kadry to:
Więcej o: